Novinky - 06.01.2018 00:05

Definitíva pod Čebraťom. Marek Sapara ukončil profesionálnu kariéru

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Niekdajší slovenský futbalový reprezentant Marek Sapara ukončil aktívnu profesionálnu činnosť. Naposledy účinkoval 35-ročný stredopoliar (nar. 31. júla 1982) v tíme účastníka Fortuna ligy 2017/2018 MFK Ružomberok, kde by mal pôsobiť v manažérskej pozícii v budovanej futbalovej akadémii. Informáciu zverejnil prostredníctvom vyhlásenia na stránke klubu spod Čebraťa generálny riaditeľ MFK Ľubomír Golis.

"Dnes sme sa opätovne stretli s Marekom Saparom ohľadne formy pokračovania vzájomnej spolupráce. Marek oznámil klubu ukončenie profesionálnej hráčskej kariéry," uviedol ružomberský funkcionár a doplnil: "Ďalej sa ako hráč chce venovať futbalu len na amatérskej úrovni, rád by ešte svojimi hráčskymi schopnosťami pomohol juniorskému mužstvu nášho klubu v napredovaní v nižších súťažiach. Zároveň s vedením nášho klubu prediskutoval svoje pôsobenie v štruktúrach klubu. V tejto veci došlo k vzájomnej zhode a Marek začne v MFK Ružomberok pôsobiť na manažérskej pozícii v budovanej futbalovej akadémii, najmä v oblasti prepojenia mládežníckych tímov na juniorský a seniorský tím, ako aj získavania mladých talentovaných hráčov.“

Ľubomír Golis ďalej informoval, že spolu s Marekom Saparom sa dotkli aj spôsobu jeho rozlúčky s profesionálnou kariérou hráča. Generálny riaditeľ MFK Ružomberok naznačil, že diváci sa budú mať na čo tešiť. Oficiálnu rozlúčku však budú spoločne riešiť až v neskorších jarných, prípadne letných mesiacoch. "Marek má tiež záujem o podporu juniorského, resp. mládežníckych tímov v oblasti tréningového procesu, chce získať v tejto súvislosti aj príslušné trénerské kvalifikácie,“ dodal Golis.

Rodák z Ďurďošíka Marek Sapara koncom uplynulého roka pre denník Šport uviedol, že s ním klub z Liptova už neráta, hoci podľa pôvodnej dohody mal v prípade stopercentného zdravotného stavu pokračovať v Ružomberku do konca sezóny 2017/2018. Vedenie klubu následne prehodnotilo situáciu, s hráčom si vysvetlili mediálne prezentované stanoviská a Saparovi začiatkom týždňa predstavilo niekoľko možností jeho ďalšieho pôsobenia v MFK, vrátane účinkovania v A-tíme alebo pôsobenia v štruktúrach klubu. "Marek sa k tomu, ktorú z predstavených možností uprednostní, vyjadrí po rozhovore s hlavným trénerom Norbertom Hrnčárom," informoval ešte v stredu oficiálny web MFK Ružomberok.

Marek Sapara nastúpil v drese slovenskej futbalovej reprezentácie 38-krát a strelil 5 gólov, zahral si aj na majstrovstvách sveta 2010 v JAR. Na klubovej úrovni si kreatívny záložník počas dlhoročnej kariéry obliekal dresy Košíc, Ružomberka (v sezóne 2005/2006 získal titul, pozn.), nórskeho Rosenborgu Trondheim a tureckých klubov Ankaragücü, Trabzonspor, Gaziantepspor a Osmanlispor. Po zahraničnej anabáze sa v roku 2015 vrátil pod Čebrať.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.