Novinky - 25.05.2018 09:37

Hrnčár už nie je trénerom Ružomberka. Kto zaujme jeho miesto?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Po dvoch sezónach sa skončí spolupráca MFK Ružomberok s trénerom Norbertom Hrnčárom, ktorý v aktuálnom ročníku Fortuna ligy priviedol mužstvo na 6. priečku, v Slovnaft Cupe 2017/2018 do finále. Rozlúčkou pre 47-ročného kormidelníka bol neúspešný stredajší semifinálový zápas play-off o účasť v Európskej lige proti AS Trenčín (2:4). Lúči sa aj jeho asistent Richard Höger.

"Na konci mája sa končí trénerom zmluva a nebudeme pokračovať vo vzájomnej spoluprácii. Odkomunikovali sme to s nimi po skončení posledného zápasu tejto sezóny, ale naše rozhodnutie dozrievalo vo vedení klubu už nejakú chvíľu predtým. Naším cieľom bolo zopakovať si účasť v Európskej lige. Naše 6. miesto pri zisku len 7 bodov v nadstavbe, prehra v pohárovom finále znamenajú nenaplnenie ambícií. Takže túto sezónu nemôžeme hodnotiť ako úspešnú. To sú dôvody, prečo nepokračujeme v spoluprácii," povedal pre denník Šport generálny riaditeľ MFK Ľubomír Golis.

MFK Ružomberok pod vedením dua Hrnčár - Höger v sezóne 2016/2017 obsadil v najvyššej slovenskej súťaže 3. priečku a vybojovalo si postup do EL, v ktorej stroskotalo v 3. predkole na anglickom FC Everton. "Tento úspech zostane natrvalo zapísaný s oboma trénermi," dodal. Golis.

Rozhodnutie nepokračovať v spoluprácii bolo obojstranné, čo pre Šport potvrdil aj Hrnčár: "Išlo o očakávané riešenie, obojstranná vôľa nepredĺžiť spoluprácu. Dva roky v Ružomberku sú dlhý čas. Zmluvu sme naplnili a beriem to ako normálny proces. O svojej budúcnosti neviem v tejto chvíli povedať nič bližšie."


Ďakujeme za vaše názory