O víťazstve Ružomberka nad trápiacim sa Trenčínom rozhodol Gál-Andrezly

1:0
(0:0)
AS Trenčín
AS Trenčín
Gól: 86. Gál-Andrezly (z 11 m). Rozhodovali: Glova - Pozor, Jekkel, ŽK: Qose, Urdinov, D. Kružliak, J. Maslo, Kostadinov – Chukwuemeka, Julien, Ubbink, 1166 divákov

MFK Ružomberok:

Macík – D. Kružliak, J. Maslo, Twardzik, Urdinov – Qose, Takáč – Daniel, Mustedanagič (88. Kochan), Gál-Andrezly (90 +. Kunca) – Gerec (72. Kostadinov)

AS Trenčín:

Hrdlička – Yem, Šulek, Van Arnhem, Mahdioui, Julien - Ubbink, Čatkovič – Coryn (71. Kvocera), Chukwuemeka (55. Mance), Sleegers

Futbalisti MFK Ružomberok zdolali na Štadióne pod Čebraťom hráčov AS Trenčín tesne 1:0 v sobotňajšom stretnutí 13. kola najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2018/2019. Do prvého polčasu vstúpili lepšie domáci, napriek ich hernej prevahe však diváci na Liptove do polčasového hvizdu gól nevideli.

Priaznivci Ružomberka sa dočkali až v závere stretnutia, keď v 85. min opakovaný pokutový kop premenil Peter Gál-Andrezly. Hostia utŕžili v lige už piatu prehru v rade a v tabuľke im so 17 bodmi patrí 5. priečka. Naproti tomu Ružomberok sa víťazstvom minimálne do konca večerného stretnutia medzi Nitrou a Žilinou so ziskom 23 bodov posunul na 3. miesto tabuľky Fortuna ligy.