Novinky - 22.07.2019 12:03

Ružomberčania vidia nedostatky na krídlach a v zakončení

Zdroj: sita/huste.tv

Až v koncovke tretieho tohtosezónneho súťažného vystúpenia si mohli futbalisti MFK Ružomberok naplno vychutnať gólovú radosť. V 93. min nedeľňajšieho zápasu 1. kola Fortuna ligy 2019/2020 proti FC Nitra skóroval Dalibor Takáč a zariadil najtesnejší triumf Liptákov (1:0). "Bronzové" mužstvo uplynulého ligového ročníka sa strelecky nepresadilo ani v jednom zápase nedávnej konfrontácie úvodného predkola Európskej ligy proti Levski Sofia. Tím trénera Jána Haspru prehral v obidvoch stretnutiach 0:2. "Už tretí zápas sa potýkame s jedným veľkým problémom - premieňaním šancí. Potvrdilo sa to aj proti Nitre," uviedol prostredníctvom klubovej stránky ružomberský kormidelník.

Zápasy týchto dvoch súperov sú v ostatnom čase mimoriadne vyrovnané. Až tri z nedávnych piatich vzájomných duelov sa skončili bezgólovou remízou, pričom od výsledku 0:0 nebol ďaleko ani nedeľňajší zápas. "Som nesmierne šťastný, že sa nám podarilo zvíťaziť. Súper z Nitry sa na nás najmä takticky veľmi dobre pripravil. V prvom polčase bola veľmi dobrá pasáž, keď sme mohli súpera zlomiť gólom pred koncom polčasu, ale nepodarilo sa nám to. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme zápas rozhodnúť. Minúty však pribúdali veľmi rýchlo a naša nervozita rástla. V závere sme boli v niektorých fázach bezradní. Skladám dole klobúk pred tým, čo Nitra predviedla v defenzíve. Nakoniec sa šťastie priklonilo k nám," doplnil Haspra.

Podľa šéfa lavičky MFK Ružomberok má mužstvo momentálne problémy v krídelných priestoroch. Proti Nitre už nehral Peter Gál-Andrezly, ktorý odišiel do rumunského klubu Sepsi OSK. "Tam máme trošku problém, pretože hráči, ktorí tam zaskakujú, nie sú zvyknutí na tieto posty, ale dúfam, že časom sa to naučia a budeme aj v týchto priestoroch nebezpeční," skonštatoval 50-ročný kouč.

​Jeho náprotivok Marián Süttö bol z prehry sklamaný, no uznal, že rezultát je spravodlivý. "Domáci išli viac za gólom. Nakoniec ho v závere strelili po našej hrubej chybe. Máme svoje problémy. Skladáme mužstvo a keď nám vypadol dôležitý článok v strede pola Podhorín, tak sme ho nedokázali nahradiť. Nebolo nám súdené zbierať body, takže uvidíme, čo bude ďalej," poznamenal niekdajší ligový futbalista vo farbách Nitry či Dubnice.