Novinky - 07.01.2021 14:30

Ružomberčania odštartovali prípravu. Odísť môže stálica klubu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/MFKRuzomberok.sk

Futbalisti MFK Ružomberok odštartovali zimnú prípravu. Pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy privítal tréner Ján Haspra na úvodnom tréningu takmer nezmenený káder. Cieľom hráčov spod Čebraťa bude dostať sa do hornej šestky a získať miestenku do pohárovej Európy.

Prvý tréning prebehol, podobne ako celá príprava, v domácich podmienkach. Neobjavil sa na ňom stredopoliar Matúš Kmeť, ktorý skompletizoval svoj prestup do Trenčína. Jeho strata trápi aj hlavného trénera: „Je to veľká strata, Matúšov odchod ma dosť mrzí, no už sa to nedá zmeniť,“ potvrdil Haspra. Väčšie problémy by však mohol narobiť odchod brankára Matúša Macíka. O skúseného gólmana sa údajne zaujíma český Olomouc: „Netajím, započul som niečo, že by mal odísť, ale zatiaľ nie je nič jasné. Ďalšie pohyby smerom von by už nemali nastať,“ potvrdil ružomberský tréner.

Spomedzi príchodov Ružomberčania taktiež neboli na prestupovom trhu príliš aktívni. Z druholigového Popradu prišiel stredopoliar Oliver Luterán, kým zo Žiliny zase talentovaný 17-ročný obranca Jakub Luka. Aj títo dvaja hráči tak budú bojovať o naplnenie cieľov, ktoré sú pred štartom jarnej časti jasné: „V prvom rade je našou úlohou dostať sa do hornej šestky. Škoda, sami sme si situáciu zdramatizovali v závere jesene. Čaká nás veľmi náročný boj. Keď mužstvo bude v prvej polke, potom sa dá získať aj pohárová miestenka i pobiť sa o tretiu priečku,“ uzavrel tréner aktuálne šiesteho tímu tabuľky Ján Haspra.

Káder MFK Ružomberok na prvom tréningu v roku 2021:
Brankári: Jakub Červeň, Matúš Macík, Ivan Krajčírik, Tomáš Frühwald, Jakub Novák
Obrancovia: Matej Čurma, Lukáš Kojnok, Jakub Luka, Matej Madleňák, Ján Maslo, Alexander Mojžiš, Mário Mrva, Dominik Caltík
Stredopoliari: Adam Brenkus, Peter Ďungel, Dávid Filinský, Matej Kochan, Tihomir Kostadinov, Oliver Luterán, Timotej Múdry, Dalibor Takáč, Marek Zsigmund, Tomáš Kubík, Adrián Macejko, Jakub Rakyta
Útočníci: Ladislav Almási, Tomáš Bobček, Martin Boďa, Štefan Gerec, Martin Regáli

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora