Novinky - 09.01.2021 09:33

Macík definitívne opúšťa Ružomberok

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/MFKRuzomberok.sk

Ružomberská brankárska jednotka definitívne opúšťa klub. O odchode Matúša Macíka sa hovorilo už pri štarte zimnej prípravy a teraz informáciu oficiálne potvrdil aj klubový web. Kroky 27-ročného gólmana povedú po prvýkrát v kariére do zahraničia. Zmluvu podpísal s českým klubom Sigma Olomouc.

V aktuálnej fortunaligovej sezóne odchytal sedemnásť zápasov, v ktorých zaznamenal päť čistých kont. Inkasoval 26 gólov a spolu s Ružomberkom uzavrel jesennú časť na šiestej priečke. Pod Čebraťom pôsobil od leta 2015, kde najprv hosťoval z Liptovského Mikuláša. Neskôr sa jeho presun stal trvalým a od júla 2016 bol kmeňovým hráčom Ružomberka. Svojimi výkonmi prispel k dvom bronzovým sezónam, dvakrát odchytal finále Slovnaft Cupu a sedem štartov si pripísal v predkolách Európskej ligy UEFA.

Novým pôsobiskom skúseného gólmana bude momentálne štvrtý tím českej najvyššej súťaže Sigma Olomouc. Brankárskym kolegom Macíka bude aj Aleš Mandous, ktorý v minulosti hrával v Žiline a v tíme pôsobí aj slovenský záložník Lukáš Greššák. Trénerom Sigmy je bývalý kormidelník trnavského Spartaka Radoslav Látal. Súťažnú premiéru si slovenský gólman môže odbiť už 16. januára, kedy Olomouc nastúpi v ligovom zápase na pôde pražskej Slavie.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora