MŠK Žilina - 12.07.2018 16:14

V Žiline obranca Benson Anang z Ghany, zmluvu podpísal na päť rokov

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Vedenie slovenského fortunaligového futbalového klubu MŠK Žilina sa po vyše mesačnej skúške rozhodlo podpísať zmluvu na päť rokov s africkým obrancom Bensonom Anangom. Odchovanec New Life Academy v Ghane, ktorý nedávno oslávil 18. narodeniny, presvedčil svojimi výkonmi na pravej strane obrany.

"Som veľmi šťastný, že som trénerov zaujal a môžem byť hráčom MŠK Žilina," cituje oficiálna internetová stránka klubu slová mladého Afričana po podpise kontraktu. Anang sa etabloval nielen v Žiline, ale už aj v samotnej kabíne klubu spod Dubňa. "Nie je ľahké presadiť sa medzi kvalitnými spoluhráčmi. Som rád, že sa mi to podarilo. Všetci v klube sú priateľskí a nápomocní. Samozrejme, že by som chcel postupne začať pravidelne nastupovať a pomôcť žilinskému mužstvu k čo najväčšiemu počtu víťazstiev. Tím je na vysokej úrovni, disponuje mnohými talentovanými hráčmi a má prepracovanú taktiku. Aj preto som šťastný, že môžem byť jeho súčasťou," doplnil Benson Anang.

Najnovšia akvizícia MŠK vyniká najmä rýchlosťou, čo pasuje do systému žilinskej hry. Športový manažér klubu Karol Belaník k angažovaniu Ananga poznamenal: "Je to jeden z mladých, talentovaných hráčov, ročník narodenia 2000. Už vyše mesiaca sa pripravoval s našou rezervou a následne s A-tímom, v niektorých prípravných zápasoch naskočil a dobre sa vysporiadal so svojou úlohou. Má predpoklady hrať na pozícii pravého obrancu, potrebuje však na sebe pracovať najmä po silovej stránke. Tam vidíme jeho možný progres, dostať ho na požadovanú úroveň v súbojoch, agresivite, dôraze. Do budúcnosti sa ho budeme v tomto smere snažiť rozvíjať." Belaník vyzdvihol silné stránky afrického zadáka. "Smerom dopredu naznačil svoje schopnosti pri prvom dotyku, prihrávke či celkovej podpore ofenzívy. Benson je pohybovo nadaný, preto sme zvolili dlhšiu dobu kontraktu. V príprave si, napriek kratšiemu času u nás, zastal svoje miesto. Veríme, že jeho výkonnosť bude počas sezóny stúpať," dodal športový manažér MŠK.


Ďakujeme za vaše názory