Novinky - 08.01.2018 18:49

Naša filozofia je o ponúkaní príležitostí hráčom z vlastnej liahne

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Futbalisti fortunaligového MŠK Žilina, po jeseni 2. tímu tabuľkového poradia, v pondelok odštartovali zimnú prípravu na jarnú časť aktuálnej sezóny. Informuje o tom klubový web s dôvetkom, že tréner Adrián Guľa privítal 24-členný káder. "S radosťou sme ich privítali, tešíme sa už na tréningový proces, na samotný futbal. Toto je náš životný štýl, preto sme nabudení. Počasie nám na rozdiel od minulého roka praje," povedal kormidelník "šošonov".

V Žiline už nie je ľavý obranca Róbert Mazáň, ktorý prestúpil do španielskej Celty Vigo. "Je to potvrdenie našej filozofie a klubovej kvality. Samozrejme, teší to, pretože priamy transfer z našej ligy do Španielska zviditeľní náš futbal a môže pomôcť aj ostatným," skonštatoval Guľa. "Pre nás išlo o výnimočnú situáciu; na jednom poste sme mali dvoch veľmi kvalitných ľavých obrancov, aj keď Kubo Holúbek je univerzál. Obaja už boli v reprezentačnom 'áčku', takže sme boli pripravení, že niektorý z nich môže odísť. Systémovo si pripravujeme Braňa Sluku, na ľavú stranu môžeme použiť aj Dávida Hancka. Je to citlivý post, vieme ho však plnohodnotne nahradiť, nie iba zalepiť," vyhlásil Guľa a na margo kádra pokračoval: "Veľké zmeny nie sú, no postupne dostáva priestor náš ďalší perspektívny obranca Maťo Moško, ktorému sa otvárajú dvere kabíny A-tímu. Dôležité je, aby to potvrdil nielen výkonnostne, ale aj mentálne, svojím profesionálnym prístupom. Naša filozofia je o ponúkaní príležitostí hráčom z vlastnej liahne. Sledujeme chalanov z akadémie, napríklad Rolanda Gerebenitsa, ktorý sa po menšom chirurgickom zákroku začne pripravovať s rezervou. Samozrejme, Gere spolu s Robom Boženíkom majú dvere otvorené. Je iba otázkou času, kedy dostanú priestor, určite príde úsek aj v tomto prípravnom období. Ak má prísť do Žiliny hráč zvonku, musí byť lepší od domácich, minimálne potenciálom. Ak vekovo starší, tak hráč do základnej zostavy. Snažíme sa prinášať potenciál, ktorý v Žiline nemáme. Netlačíme napríklad na hrotovú pozíciu, lebo vyššie spomínaní chalani majú na to, aby prehovorili do útočnej formácie prvého tímu."

Žilinčanov čaká v prípravnom období šesť duelov - tri na domácom trávniku a tri počas sústredenia v Dubaji (23. 1. - 3. 2.). "Štartujeme s druholigovým Pohroním, po väčšej tréningovej záťaži si chceme vyskúšať nejaké prípadné zmeny v rozostavení, aby bol aj náš rozjazd plynulejší. V druhom týždni nás čaká Ostrava, ktorá je kvalitatívne veľmi zaujímavý súper. Následne odchádzame do Dubaja, kde sa budeme konfrontovať s top tímami. Tam chceme vidieť potenciál jednotlivých hráčov, potenciál celého tímu. Generálku odohráme doma proti Popradu, budeme sa už zameriavať na začiatok jarnej časti ligy. Zápasy slúžia nielen na prípravu, ale aj na obraz toho, kde majú hráči, systém, celé mužstvo rezervy," uzavrel Adrián Guľa.

Zoznam hráčov MŠK Žilina na pondelkovom prvom tréningu:

Brankári: Miloš Volešák, Aleš Mandous, Samuel Petráš
Hráči v poli: Dávid Hancko, Filip Kaša, Jakub Holúbek, Juraj Chvátal, Martin Králik, Branislav Sluka, Matej Moško (odchovanec Akadémie MŠK), Stanislav Lacko (odchovanec Akadémie MŠK), Viktor Pečovský, Michal Škvarka, Eugeniu Cociuc, Miroslav Káčer, Michal Klec, Iván Diáz, Róbert Polievka, Nicolas Špalek, Lukáš Jánošík, Samuel Mráz, Yusuf Otubanjo, Eligijus Jankauskas, Miloš Lačný
Chýbali: Kristián Vallo (povinnosti v reprezentácii SR "20"), Roland Gerebenits (po zranení trénuje individuálne), Vahan Bičachčian (zapojí sa do prípravy v utorok 9. 1.)

Program zimnej prípravy fortunaligového MŠK Žilina:
13. 1.: MŠK Žilina - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa (II. liga) /11.00/
20. 1.: MŠK Žilina - Baník Ostrava (ČR) /12.00/
23. 1. - 3. 2.: sústredenie v Dubaji (SAE)
26. 1.: MŠK Žilina - FC Liao-ning (Čína) - počas sústredenia v Dubaji
29. 1.: FC Astana (Kaz.) - MŠK Žilina - počas sústredenia v Dubaji
1. 2.: MŠK Žilina - Šan-tung Lu-neng (Čína) - počas sústredenia v Dubaji
10. 2.: MŠK Žilina - FK Poprad (II. liga) /14.00/


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.