Novinky - 06.02.2018 13:19

Návrat mládežníckeho reprezentanta SR Gamboša do Žiliny

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský mládežnícky futbalový reprezentant Martin Gamboš opäť spojil svoju kariéru s MŠK Žilina, prichádza na hosťovanie do konca sezóny z nemeckého TSV 1860 Mníchov. Informuje o tom web MŠK s dôvetkom, že súčasťou dohody je opcia pre "šošonov". Dvadsaťročný stredopoliar je odchovanec žilinského futbal, do Mníchova odišiel ako 12-ročný.

"Som nesmierne šťastný, že sa vraciam tam, kde som s futbalom začínal. Do Žiliny prichádzam z prostého dôvodu - vždy som ju mal a stále aj mám v srdci," povedal Gamboš. "S trénerom Guľom som sa rozprával po januárovom tréningovom kempe reprezentácie do 20 rokov. Po vzájomnom dialógu mi bolo jasné, že Žilina je najlepšia voľba a zároveň výzva, kde môžem futbalovo napredovať. V Žiline sa vždy hrával atraktívny futbal, preto ma to sem veľmi lákalo. Určite sa chcem posunúť ďalej a pomôcť MŠK v boji o titul," skonštatoval Gamboš a doplnil: "Výsledky práce s mládežou hovoria za všetko. Odzrkadľuje sa to aj pri prestupoch Škriniara, Špaleka, Bénesa či Mazáňa, že táto filozofia je životaschopná. Počas môjho pôsobenia v Nemecku som sa nestretol s tým, aby mladí hráči dostávali toľko priestoru."

Športový manažér MŠK Karol Belaník na margo novej posily uviedol: "Martin má potenciál, v stredovej formácii môže hrať na viacerých pozíciách. Stále je mladým hráčom, má nemecké návyky, preto veríme, že časom, keď sa zžije s tímom a prostredím, môže nám priniesť kvalitu a pridanú hodnotu. Nechceme nič urýchliť, pretože momentálne mal zdravotné problémy. Uvidíme, ako si zvykne na tréningový proces. Je len na ňom, ako bude svoj potenciál rozvíjať."


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.