Novinky - 13.03.2018 11:23

Prekvapenie pod Dubňom. Tréner Griga prichádza do MŠK Žilina

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Futbalový tréner Stanislav Griga prichádza do klubu MŠK Žilina, kde bude pracovať ako špecializovaný tréner pre útočníkov. O jeho angažovaní do trénerských radov akadémie MŠK informoval oficiálny web klubu.

"Na Slovensku všetci vieme pomenovať hlavný problém, hoci momentálne to s mládežníckym futbalom vyzerá fajn, nevieme vychovať útočníka už roky. Aj keď len v malom množstve, ale rád by som pomohol," charakterizoval slabé miesto v slovenskom futbale pre web MŠK bývalý reprezentačný tréner, 56-ročný Stanislav Griga: "Žilina je vo všetkom o krok vpred, preto sme sa na začiatok dohodli na výpomoc jeden až dvakrát do týždňa, kde by som sa vyložene špecializoval na útočníkov," hovorí o návrate pod Dubeň po vyše dvadsiatich rokoch úspešný tréner i niekdajší strelec ZVL Žilina. Naposledy viedol v roku 2016 MFK Zemplín Michalovce.

"Dlhodobo vnímame v slovenskom futbale nie najoptimálnejšiu situáciu z hľadiska vývoja a individuálnej prípravy útočníkov. Naskytla sa nám príležitosť spolupráce s uznávaným útočníkom, zakončovateľom Stanom Grigom, ktorý je navyše zo Žiliny a často navštevuje naše mesto kvôli rodine. Našli sme optimálne riešenie, aby sa mohol individuálne venovať hrotovým útočníkom," povedal na margo príchodu Grigu do klubu športový manažér MŠK Karol Belaník.