Novinky - 13.03.2018 11:23

Prekvapenie pod Dubňom. Tréner Griga prichádza do MŠK Žilina

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Futbalový tréner Stanislav Griga prichádza do klubu MŠK Žilina, kde bude pracovať ako špecializovaný tréner pre útočníkov. O jeho angažovaní do trénerských radov akadémie MŠK informoval oficiálny web klubu.

"Na Slovensku všetci vieme pomenovať hlavný problém, hoci momentálne to s mládežníckym futbalom vyzerá fajn, nevieme vychovať útočníka už roky. Aj keď len v malom množstve, ale rád by som pomohol," charakterizoval slabé miesto v slovenskom futbale pre web MŠK bývalý reprezentačný tréner, 56-ročný Stanislav Griga: "Žilina je vo všetkom o krok vpred, preto sme sa na začiatok dohodli na výpomoc jeden až dvakrát do týždňa, kde by som sa vyložene špecializoval na útočníkov," hovorí o návrate pod Dubeň po vyše dvadsiatich rokoch úspešný tréner i niekdajší strelec ZVL Žilina. Naposledy viedol v roku 2016 MFK Zemplín Michalovce.

"Dlhodobo vnímame v slovenskom futbale nie najoptimálnejšiu situáciu z hľadiska vývoja a individuálnej prípravy útočníkov. Naskytla sa nám príležitosť spolupráce s uznávaným útočníkom, zakončovateľom Stanom Grigom, ktorý je navyše zo Žiliny a často navštevuje naše mesto kvôli rodine. Našli sme optimálne riešenie, aby sa mohol individuálne venovať hrotovým útočníkom," povedal na margo príchodu Grigu do klubu športový manažér MŠK Karol Belaník.


Ďakujeme za vaše názory