Novinky - 12.06.2018 14:20

MŠK Žilina získala gruzínskeho mládežníckeho reprezentanta

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Gruzínsky futbalista a mládežnícky reprezentant Giorgi Tevzadze sa stal novou akvizíciou MŠK Žilina. Vedenie klubu spod Dubňa sa s hráčom dohodlo na podmienkach a 21-ročný ľavý obranca podpísal zmluvu na tri roky - do 30. júna 2021. Bývalý hráč Dinama Tbilisi je prvou letnou posilou žilinského mužstva, ktoré začne vo štvrtok 14. júna s prípravou na nastávajúci súťažný ročník 2018/2019.

"Prvé dojmy sú zatiaľ pozitívne. Štadión vyzerá výborne, takže cítim, že som spravil dobre. Nechýba mi motivácia, chcem ukázať zo seba to najlepšie, svoje schopnosti a talent," cituje oficiálna internetová stránka žilinského klubu slová mladého a šikovného gruzínskeho futbalistu po podpise zmluvy.

Tevzadze bol v hľadáčiku MŠK už dlhodobo, svojím štýlom by mohol zapadnúť do súkolia a filozofie klubu. "Tohto zaujímavého ľaváka sme skautovali už dlhšie. Teraz sa naskytla šanca na jeho prestup, preto sme ju využili. Giorgi je navyše mládežníckym reprezentantom Gruzínska. Ľaváci sú vždy cenní, preto sme radi, že zvýši konkurenciu na tejto strane. Navyše môže nastupovať aj o líniu vyššie, čo je pre trénerov iba dobré. Rovnako aj u Giorgiho bude potrebný čas na aklimatizáciu v novom prostredí, navyše ide o jeho prvý zahraničný angažmán. Má potenciál, veríme, že ho u nás bude naďalej rozvíjať," povedal športový manažér žilinského klubu Karol Belaník na Tevzadzeho, o ktorého mali záujem viaceré kluby z Európy.

Obranca s útočnými chúťkami Giorgi Tevzadze si prešiel všetkými mládežníckymi reprezentáciami a o slovenskom futbale vie nielen vďaka trénerovi gruzínskeho národného tímu Vladimírovi Weissovi, ale i jeho krajanom, ktorí pôsobili vo Fortuna lige počas minulej sezóny u konkurentov MŠK. Tevzadze bude po obrancovi a menovcovi Giorgim Cimakuridzem druhým Gruzíncom, ktorý si oblečie žilinský dres. "Samozrejme, že chcem hrávať a stať sa dôležitou súčasťou tímu. Teším sa na prvé stretnutie so spoluhráčmi, trénermi, celým tímom. Hlavným trénerom reprezentácie Gruzínska Vladimír Weiss, bývalí spoluhráči pôsobili na Slovensku, takže viem, že Žilina je jedným z najlepších mužstiev na Slovensku. Pred pár rokmi hrala skupinovú fázu Ligy majstrov. Teraz hrá dominantným, útočným futbalom, vždy sa sústredí iba na tie najvyššie ciele. To mi imponuje."

Za reprezentáciu Gruzínska do 21 rokov odohral okrem iných aj kvalifikačný zápas proti Francúzom, kde sa postavil proti hviezdam ako Dembélé, Rabiot či Lemar. "Aj keď som obranca, vždy sa snažím útočiť a podporovať útok. Nemám problém hrať aj na ľavom krídle. Vždy chcem vyhrať a v Žiline tomu nebude inak," dodal pre klubový web "šošonov" Giorgi Tevzadze, ktorý nejde úplne do neznáma. Proti Žiline sa predstavil v roku 2017 v rámci sústredenia v Turecku, kde remizoval MŠK s Dinamom Tbilisi 1:1. "Už tam ma Žilina svojou hrou zaujala, hrala agresívne a využívala krídla, čo sa mi páčilo."


Ďakujeme za vaše názory