Šošoni v hodine dvanástej zachránili pod Dubňom remízu proti Dunajskej Strede

MŠK Žilina
2:2
(1:1)
DAC Dunajská Streda
Góly: 43. Škvarka, 90.+ Balaj – 40. Bayo, 54. K. Vida. Rozhodovali: Pavlík – Pozor, Jekkel, ŽK: Fazlagič, Káčer – Bayo, Davis, Kalmár, Divkovič, 1903 divákov

MŠK Žilina:

Holec – Anang (86. Tomič), Kaša, Šušnjar, Sluka – Fazlagič (74. Jánošík) – Káčer, Škvarka – Mihalík, Boženík (83. Balaj), Diaz

DAC Dunajská Streda:

Jedlička – Šatka, Huk, Koné, Davis – M. Vida – K. Vida (90.+ Špiriak), Herc, Kalmár, Divkovič (85. Koštrna) – Bayo (78. Tretiakov)

V priamom súboji o druhú priečku vo futbalovej Fortuna lige remizovala Dunajská Streda na ihrisku Žiliny 2:2 v sobotňajšom stretnutí 17. kola. Hostia sa dostali do vedenia v 40. min, kedy po centri Marka Divkoviča do šestnástky skóroval Vakoun Issouf Bayo netradične nie hlavou, ale umiestnenou strelou k žrdi. Ešte do prestávky sa žlto-zeleným podarilo vyrovnať po elegantnej otočke a presnej strele Michala Škvarku. Aj druhý gól Dunajskostredčanov padol v druhom polčase po peknej akcii, na jej konci Bayo ideálne vysunul Kristophera Vidu a ten trafil presne. Žilina vyrovnala z úplne poslednej akcie zápasu. Do šestnástky sa vybral aj brankár Dominik Holec, no priamy kop Škvarku napokon našiel striedajúceho Filipa Balaja, ktorý zariadil bod pre domácich. Oba tímy remizovali druhýkrát v sérii a Slovan má na druhý DAC náskok už osem bodov.