Novinky - 04.01.2019 11:05

Šošoni cestujú za teplom. V príprave narazia aj na mužstvo Fabia Cannavara

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Futbalisti MŠK Žilina po mesačnej prestávke začnú v pondelok 7. januára šesťtýždňovú zimnú prípravu na jarnú časť sezóny 2018/2019. Klub spod Dubňa pod vedením trénera Jaroslava Kentoša figuruje po jesenných osemnástich odohraných kolách najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy na 3. mieste tabuľky s 34 bodmi. Na lídra ŠK Slovan Bratislava má MŠK odstup 12 bodov, za druhým v priebežnej klasifikácii FC DAC 1904 Dunajská Streda zaostáva o štyri body.

Po úvodnom spoločnom zraze na štadióne MŠK Žilina bude mužstvo trénovať deväť dní v domácich podmienkach, 12. januára od 11.00 h absolvuje na domovskom trávniku duel s českým mužstvom z tamojšej najvyššej súťaže - Slezský FC Opava. V druhom týždni prípravy odcestujú "žlto-zelení" po roku znova na sústredenie do Spojených arabských emirátov, kde strávia 11 dní a odohrajú tam aj tri prípravné zápasy proti zahraničným súperom. Postavia sa proti uzbeckému Lokomotivu Taškent, ruskému mužstvu Krídla Sovietov Samara a čínskemu tímu Kuang-čou Evergrande, ktorý vedie majster sveta 2006 a najlepší svetový futbalista v spomenutom roku - Talian Fabio Cannavaro.

Po návrate zo SAE sa budú futbalisti MŠK dva týždne pripravovať doma. Do začiatku jarnej časti ročníka 2018/2019 ešte odohrajú dve stretnutia - 2. februára proti poľskej Wisle Krakov z tamojšej Ekstraklasy a generálkou bude 9. 2. od 14.00 h domáci súboj proti českej druholigovej Jihlave, jednému z hlavných adeptov na postup do tamojšej najvyššej súťaže.

Kentošovi zverenci odštartujú jarnú časť Fortuna ligy v sobotu 16. februára doma proti úradujúcemu majstrovi FC Spartak Trnava, pôjde o duel 19. kola.

Aktualizovaný prehľad stretnutí MŠK Žilina v rámci zimnej prípravy na jarnú časť sezóny 2018/2019:

12. januára 2019: MŠK Žilina - SFC Opava (ČR, 11.00 h)
18. januára: MŠK Žilina - Lokomotiv Taškent (Uzb.), v rámci sústredenia v SAE
22. januára: MŠK Žilina - Krídla Sovietov Samara (Rus.), v rámci sústredenia v SAE
25. januára: MŠK Žilina - Kuang-čou Evergrande (Čina), v rámci sústredenia v SAE
2. februára: Wisla Krakov (Poľ.) - MŠK Žilina
9. februára: MŠK Žilina - Jihlava (ČR-II. liga, 14.00 h)