Novinky - 17.01.2019 19:49

Smútok pod Dubňom. Kapitán Žiliny Škvarka vynechá celú zimnú prípravu

Zdroj: sita, huste.tv

Jedna z najväčších opôr MŠK Žilina Michal Škvarka pre zranenie vynechá celú zimnú prípravu. Dôvodom sú vážne problémy s kolenom, ktoré utrpel ešte pred úvodným zimným zrazom. Dvadsaťšesťročný kapitán MŠK by mal nútene pauzovať minimálne šesť týždňov. Jarná časť najvyššej slovenskej súťaže sa začne 19. kolom 16. februára 2019.

"Počas behu v teréne som sa nepríjemne šmykol. Prisadol som si ľavé koleno, ktoré mi ´ušlo´ do strany. Momentálne sa dávam dokopy, rehabilitujem. Mám natrhnutý vnútorný väz, ktorý sa musí postupom času zahojiť," uviedol Škvarka v rozhovore pre denník Šport a pokračoval: "Po páde som počul jemné prasknutie. Magnetická rezonancia potom odhalila nešťastnú diagnózu. Všetko konzultujem s lekárom a najmä klubovým fyzioterapeutom Tomášom Lintnerom, ktorý sa teraz o mňa stará. Uvidíme, ako sa budú väzy hojiť, ale dĺžka prestávky sa odhaduje na šesť až osem týždňov."

MŠK Žilina figuruje po dosiaľ odohraných osemnástich kolách Fortuna ligy 2018/2019 na treťom mieste s odstupom 12 bodov na lídra ŠK Slovan Bratislava. Rodák z Martina by mohol byť zdravotne v poriadku na konci 22-kolovej základnej časti tohto ročníka najvyššej slovenskej súťaže. Škvarkov návrat do zápasového diania je však skôr pravdepodobnejší počas následnej nadstavby. "Momentálne mám na nohe bandáž, ale snažím sa už nohu aj posilňovať. S ľahšou váhou môžem robiť drepy, aby mi svalstvo úplne neochablo. Problémové sú najmä pohyby do strany," uviedol skúsený záložník, ktorý okrem Žiliny pôsobil aj v Michalovciach a Zlatých Moravciach.

Cez zimnú prestávku sa o bývalého mládežníckeho slovenského reprezentanta interesoval Ferencváros Budapešť, aktuálny líder tabuľky najvyššej maďarskej súťaže. Jar však Škvarka určite absolvuje v Žiline. "Priznám sa, že som sa tešil na novú výzvu. Je to veľký klub, s obrovskou tradíciou. Na zápasy chodí veľa ľudí, mužstvo chce hrať stále o špicu," charakterizoval jeden z lídrov stredu poľa MŠK 29-násobného maďarského šampióna.

"Zo strany Ferencvárosu bol o Michala vážny záujem, bol som tam aj osobne na stretnutí. Odsúhlasili sme si podmienky pre hráča, kluby sa však pri prvom kontakte nedohodli a Michal sa na druhý deň zranil," skonštatoval pre Šport hráčov agent Martin Petráš a na margo možnosti letného odchodu Škvarku do Ferencvárosu dodal: "Ťažko povedať. Ich politika je v zime obmeniť mužstvo, v lete chcú robiť minimálne zásahy. Chceli, aby sa Michal adaptoval a pred novou sezónou bol už zžitý s mužstvom aj ligou."