Novinky - 30.01.2019 14:00

Chcú zvýšiť konkurenciu v kabíne. Žilinčania sa stále obzerajú po posilách

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Tréner futbalistov MŠK Žilina Jaroslav Kentoš by sa pred začiatkom jarnej časti sezóny 2018/2019 nebránil posilneniu hráčskeho kádra. "Šošonom" sťažila situáciu so zložením mužstva početná maródka. "V závere sústredenia v SAE nám skomplikovali stav drobné zranenia, či už to bol Enis Fazlagič alebo Maťo Gamboš," prezradil Kentoš pre web žilinského klubu.

Okrem spomenutej dvojice sú dlhodobo zranení aj kapitán Michal Škvarka, Lukáš Jánošík a Vahan Bičachčjan. "´Škvaro´ pracoval s fyzioterapeutom na sústredení naozaj tvrdo, urobil pokrok. Neodhadnem si tvrdiť, kedy bude k dispozícii. Predpoklad návratu od zranenia bol približne osem týždňov, každopádne nechceme nič urýchľovať. Lukášovi Jánošíkovi sa objavil starý problém z jesene, pomaly by už mal začať behať. Vahanov problém je dlhodobejší, tam musíme byť trpezliví," poznamenal Kentoš k uvedenej trojici maródov.

Štyridsaťštyriročný rodák z Vranova nad Topľou nevylúčil pred koncom prestupového obdobia možné príchody do tímu. "Uvidíme. Máme rôzne alternatívy, prestupové okno je otvorené a stále hľadáme vhodné doplnenie do kabíny. Chceme zvýšiť konkurenciu v A-tíme, ale zároveň myslíme aj na ´béčko´, pretože potrebujeme mať oba kádre dostatočne široké," uzavrel Jaroslav Kentoš.