Pod Dubňom vysoké víťazstvo Žiliny nad Michalovcami

o titul - 1. kolo, sobota 16.03.2019, 17:00
MŠK Žilina
4:0
(1:0)
MFK Zemplín Michalovce
Góly: 14. Králik, 65. Balaj, 70. J. Mihalík, 73. Káčer (z pok. kopu), ŽK: 47. Balaj - 33. Grič, 60. Beskorovajnyj, 72. Špiriak, rozhodovali: A. Somoláni - Ádám, Roszbeck, 1694 divákov

MŠK Žilina:

D. Holec - Majdan, Kaša, Minárik, B. Sluka - Králik, Káčer, Díaz - Tomič (66. Bernát), Balaj (75. Boženík), J. Mihalík (76. Škvarka)

MFK Zemplín Michalovce:

Kira - I. Žofčák, Beskorovajnyj, Špiriak, M. Vojtko - Grič - Ch. Diarra, Kunturiotis, S. Danko, P. Kolesár (71. Trusa) - Tounkara (55. Sulley)

Futbalisti Žiliny vstúpili úspešne do nadstavbovej časti Fortuna ligy, Michalovce zdolali vysoko 4:0 v sobotňajšom zápase 1. kola skupiny o titul. V prvom polčase sa presadil Martin Králik po rohovom kope a "žlto-zelení" zlomili Zemplínčanov po zmene strán. V priebehu ôsmich minút Žilinčania skórovali trikrát, postupne sa presadili Filip Balaj, Jaroslav Mihalík a Miroslav Káčer z pokutového kopu. Michalovce nebodovali naplno prvýkrát po ôsmich dueloch. Naposledy ťahali za kratší koniec 3. novembra 2018 proti Slovanu Bratislava.