Novinky - 30.03.2019 15:45

Čaká nás súboj tímov, ktoré tento rok ešte neprehrali

Zdroj: huste/mfkruzomberok/mskzilina

V sobotu 30. marca 2019 o 15:30h začína na HUSTE.tv bohatý športový program. V úvodnom stretnutí druhého kola nadstavbovej časti Fortuna ligy privíta MFK Ružomberok v krajskom derby MŠK Žilina.

Liptáci doteraz získali 37 bodov a nachádzajú sa na štvrtej pozícii, zatiaľ čo hostia spod Dubňa majú o desať bodov viac a patrí im druhá priečka. Tréner MFK David Holoubek začal rok 2019 so svojím tímom výhrami nad Zlatými Moravcami 4:0 a Podbrezovou 1:0. Následne prišli tri nerozhodné výsledky. Doma si "ruža" podelila body s Michalovcami v bezgólovom dueli, 0:0 sa skončil aj zápas v Nitre a bod brali Ružomberčania z Dunajskej Stredy po výsledku 1:1. Naposledy sa v Dunajskej Strede skončila dlhá séria Matúša Macíka bez inkasovaného gólu, ktorá zastala na čísle 489 minút.

I to značí prepracovanú defenzívnu hru Liptákov, ktorí inkasovali v 23 zápasoch aktuálnej ligovej sezóny 21-krát. Práve šošoni im strelili najviac gólov v jednom zápase pri domácej výhre 3:0. V prvom vzájomnom zápase zasa šošoni podľahli Ružomberku tromi gólmi po výsledku 1:3.  Takže všetko naznačuje, že nás čaká zaujímavý duel. „Sme povzbudení bodom z Dunajskej Stredy. Tak sa bojuje o body v play off v rozhodujúcej fáze. Mám z chlapcov radosť ako trénujú a dúfam, že to v sobotu potvrdíme. Čaká nás veľmi ťažký súper. Chcel by som taktiež pozvať fanúšikov, aby nám všetci pomohli a dúfam, že sa nám bude dariť,“ pozval fanúšikov na krajské derby asistent trénera  MFK Jiří Jarošík.

Do súboja nebude môcť zasiahnuť z dôvodu trestu na jeden zápas za červenú kartu Matej Madleňák a kvôli zraneniam nenastúpia do stretnutia ani Matej Kochan a Filip Twardzik. Oproti situácii spred reprezentačnej prestávky je však zdravotný stav mužstva podstatne lepší. „Sme radi, že sa nám vracajú niektorí hráči, takže sme silnejší a máme viac z koho vyberať,“ dodal na záver niekdajší úspešný futbalista.

Žilinčania zasa verie, že tak ako prerušili bodovú sériu Michaloviec, dokážu prestrihnúť aj tú ružomberskú a pod Čebraťom sa budú tešiť po roku z ďalšej výhry. 

Zápas sledujeme od 15:30h na HUSTE.tv!