Novinky - 17.07.2019 20:00

Ciele sú jasné. V Žiline nechcú byť opäť bez pohárovej Európy

Zdroj: sita, huste.tv

Po minulosezónnom konečnom 4. mieste vo futbalovej Fortuna lige a finálovej prehre v Slovnaft Cupe nechcú v klube MŠK Žilina zažiť ďalší ročník bez miestenky v pohárovej Európe. V organizácii spod Dubňa túžia po dobrom vstupe do ligovej súťaže, v ktorej je základným cieľom prvá šestka.

"Pri zbieraní skúseností je pre mladých hráčov veľmi dôležité, aby sa porovnávali s najlepšími. Prvá šestka je pre nás nosná, od toho sa budú odvíjať ďalšie ciele. Určite by sme boli neradi, keby sme po tejto sezóne boli opäť bez Európy. Pre celý klub, región, hráčov i verejnosť je to určitý impulz, ocenenie práce. Nechceme, aby nám to utieklo pomedzi prsty," uviedol na predsezónnej tlačovej konferencii športový manažér "šošonov" Karol Belaník.

Žilinčania vstúpia do sezóny sobotňajším zápasom v Michalovciach. "Vieme, že na východe sa hrá ťažko. Presvedčili sme sa o tom aj v semifinále pohára alebo v lige. Michalovce doma hrajú agresívny, tvrdý, ale aj kombinačný futbal. Bolo by dobré odštartovať ligu pozitívnym výsledkom, pozitívnym signálom verejnosti... Doma nás následne čakajú nepríjemní súperi z Trnavy a Trenčína. Preto by bolo skvelé od začiatku zbierať body a mať postavenie v prvej šestke, aby sme sa ďalej mohli odraziť k ďalším cieľom," doplnil Belaník.

Hlavný tréner MŠK Jaroslav Kentoš vyslovil spokojnosť s priebehom letnej prípravy, počas ktorej zarezonovala bezgólová remíza s ruským vicemajstrom a účastníkom tohtosezónnej skupinovej fázy Ligy majstrov Lokomotivom Moskva (0:0), ako aj víťazstvo nad cyperským šampiónom APOEL Nikózia (1:0).

"To, čo sme si v príprave naplánovali, to sme aj splnili. Každým jedným zápasom sme sa posúvali dopredu, čo je dobrým znakom toho, že by sme mali byť pripravení na ligu. Základným cieľom bude prvá šestka. Ak sa to podarí, v nadstavbe by sme chceli skončiť určite lepšie ako vlani, celkovo ju zvládnuť lepšie. V prípravných zápasoch sme naznačili progres v našej hre, úroveň stúpla," skonštatoval Kentoš, ktorého "predĺženou rukou" na ihrisku po odchode Michala Škvarku do maďarského Ferencvárosu Budapešť bude v sezóne 2019/2020 nový kapitán Miroslav Káčer.