Novinky - 09.11.2019 14:09

Ostatní môžu len závidieť. Žilina sa pýši 14 reprezentantmi

Zdroj: huste.tv

​​Žilinský futbalový klub sa dlhodobo hrdo hlási ku všetkým svojim odchovancom a mapuje ich pôsobenie v zahraničí. Dobrú prácu s mládežou a celkový prístup k nej v MŠK deklaruje aj aktuálny asociačný termín. Veď spod Dubňa si šlo reprezentačné povinnosti plniť až štrnásť futbalistov. Niečím podobným sa nemôže pýšiť žiaden iný fortunaligový celok. V rôznych mládežníckych či seniorských tímoch sa celkom počas tejto reprezentačnej prestávky predvedú maximálne štyria či piati hráči konkurenčných celkov. Šošoni vyšlú do akcie desať Slovákov a ďalších štyroch cudzincov.

Najväčšia pozornosť bude venovaná reprezentačnému A-tímu Slovenska, pre ktorý vrcholia kvalifikačné boje o EURO 2020. Pre sobotný duel v Chorvátsku a následný stredajší doma s Azerbajdžanom bude k dispozícii Róbert Boženík a brankár Dominik Holec. Už dvojgólový reprezentačný strelec má po zápasoch s Maďarskom a Paraguajom posilnené sebavedomie a zároveň bude jediným hráčom v poli z domácej ligy.

Veľké kvalifikačné boje zvádza aj "dvadsať jednotka", ktorá vo štvrtok zohrá prípravný zápas s Bieloruskom a o štyri dni neskôr sa už bude preťahovať o body s Gruzínskom. Bude pritom hneď päť futbalistov Žiliny, menovite Samuel Petráš, Branislav Sluka, Kristián Vallo, Adam Kopas a Dávid Ďuriš. O vekovú kategóriu nižšie zarezáva ďalšia trojica. Jána Bernáta, ktorý v osemnástich rokoch stihol už pozbierať okrúhlych dvadsať štartov za "áčko" MŠK, doplnia rovesníci Patrik Iľko a Marián Tandara. Devätnásťroční reprezentanti zohrajú v termíne 13. až 19. novembra trojzápasový kvalifikačný turnaj proti Cypru, Malte a Taliansku.

Ďalšie kvarteto futbalistov bude hájiť iné ako slovenské farby, hoci prevažne v mládežníckych výberoch. Záložník Enis Fazlagić je stabilným členom severomacedónskeho tímu do 19 rokov a aj ten sa pripravuje na prvú kvalifikačnú fázu. Armén Vahan Bičachčian zarezáva už vo svojom výbere "dvadsať jedenročných" a dvojnásobné zastúpenie má Žilina aj v poľskom tíme do 21 rokov. Tam budeme evidovať Jakuba Kiwiora a Dawida Kurminowskeho.