Novinky - 26.03.2020 17:55

Posledný gól Boženíka vo Fortuna lige? Pred viac ako polrokom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Jeden z najväčších talentov slovenského futbalu prestúpil počas zimného prestupového obdobia do Holandska. Spomedzi klubov, ktoré o Róberta Boženíka prejavili záujem si exžilinčan vybral Feyenoord Rotterdam a zdá sa, že urobil dobre. My sme si však zaspomínali na jeho posledný presný zásah vo Fortuna lige, ktorý sa zrodil pred viac ako polrokom.

Bolo to v zápase deviateho kola našej najvyššej súťaže, kedy Žilina hostila Pohronie. Po polčase viedli Šošoni 1:0 zásluhou stopéra Filipa Kašu, avšak to nebol jediný gól stretnutia. V 55. minúte sa totiž k odrazenej lopte dostal Róbert Boženík, ktorý dokončil snahu spoluhráča Lukáša Jánošíka a zvýšil tak stav stretnutia na 2:0. Neskôr sa presadil už len bývalý Žilinčan Michal Klec. Ten korigoval na konečných 2:1 a MŠK si tak pripísal tri body do tabuľky. Zároveň je tento zápas zapísaný ako posledný fortunaligový, v ktorom sa dnes už 20-ročný talent strelecky presadil. Od tohto momentu skóroval trikrát za reprezentáciu a rovnako tri góly zaknihoval aj v súťažných dueloch svojho nového zamestnávateľa.