Novinky - 20.06.2020 20:00

Slovan je majster! Žilinu zdolal 3:2

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Po tomto sobotňajšom šlágri 2. kola nadstavby Fortuna ligy sa mohol pod Dubňom oslavovať majstrovský titul! Slovan si aj remízou v Žiline mohol zabezpečiť zisk 10. trofeje v ére samostatnosti, avšak domáci šošoni bojovali a snažili sa zdramatizovať nielen tento duel, ale aj záverečnú časť našej ligy. Slovan mal náskok desiatich bodov.

​​Už na začiatku stretnutia však belasí ukázali, že si za desiatym titulom pôjdu naplno. Postupne sa presadili Lucas Lovat a Alen Ožbolt a Slovan viedol 2:0. Tesne pred koncom polčasu skorigoval skóre Patrik Myslovič, no v druhom polčase sa favorit opäť dostal do dvojgólového vedenia po presnom zásahu Mohu. V samom závere ešte skóroval Žilinčan Dawid Kurminowski, avšak na body to už nestačilo a belasí tak môžu oslavovať ďalší titul. Tentokrát tri kolá pred koncom sezóny.​