Novinky - 02.07.2020 13:01

Žilinský futbal bude skromnejší, ale zachránený

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Pokiaľ chcela futbalová Žilina ešte zabojovať o fortunaligovú licenciu pre ročník 2020/21, základnou podmienkou bolo ukončenie likvidácie. Klub prostredníctvom svojho oficiálneho webu oznámil, že sa tak stalo a proces trval takmer tri mesiace. Likvidátor počas tohto obdobia znížil záväzky klubu, vykonal opatrenia na zníženie budúcich nákladov a financie sa tak dostali do prijateľných hodnôt. Licenciu na účinkovanie v súťažiach pritom dostal sedemnásobný šampión s predstihom, pár dní pred ukončením likvidačného procesu.

Znamená to, že aj budúci rok bude tento celok bojovať medzi slovenskou futbalovou elitou aj v pohárovej Európe, hoci otvorene hlási, že to bude v skromnejších finančných podmienkach. Posledný júnový deň bol pritom zároveň deadline na podanie výsledkov licenčných konaní smerom k UEFA. Pod Dubňom tak nemohli na nič čakať.

Turbulentné obdobie sa u žlto-zelených odrazilo aj na výpovediach pre najlepšie platených hráčov. Podľa majiteľa Jozefa Antošíka to bolo pre koronavírus, ktorý sa odrazil na veľmi komplikovanej finančnej situácii. Medzi odídencami bol brankár Dominik Holec, ktorý sa upísal Sparte Praha, Miroslav Káčer s Filipom Kašom zamierili do Viktorie Plzeň a bez zamestnávateľa ostal napríklad Filip Balaj, Martin Králik alebo Michal Tomič.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora