Novinky - 08.01.2021 18:55

Žilinčania opäť dôverujú najmä odchovancom. Pripravovať sa budú na Slovensku

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/MSKZilina.sk

Dnešný deň sa v Žiline niesol v znamení začiatku zimnej prípravy na jarnú časť Fortuna ligy. Hlavný tréner Pavol Staňo na prvom tréningu privítal 23 hráčov a nechýbali ani legionári. Už tradične však dominovali odchovanci klubu.

V kádri sa neudiali takmer žiadne zmeny, čo potvrdil aj športový manažér klubu Karol Belaník: „Nastali iba minimálne posuny. S B-tímom začali prípravu Kristián Bari a Martin Gamboš. Káder sa udržal pokope, za čo som rád. Zároveň sa k nám "tlačia" chalani z B-tímu, ktorí si pýtajú šancu. Zatiaľ však veríme chalanom, ktorí predchádzajúci polrok odpracovali dobre. Uvidíme, ako sa hráči popasujú so zaťažením, súpermi, ktorí sú zaujímaví. Na konci prípravy si to vyhodnotíme a urobíme prípadné zmeny, presuny,“ vyjadril sa pre klubový web. Jedinou novou tvárou je stredopoliar žilinského Béčka Tibor Slebodník: „Tibor je s nami, ale momentálne sa nachádza v štádiu rekonvalescencie, trénuje individuálne,“ dodal Belaník.

Zimnú prípravu absolvujú, najmä kvôli nepriaznivým podmienkam vo svete s koronavírusom, Šošoni v domácom prostredí: „Vyhodnotili sme si, že tam môže nastať viacero rizík. Asi sa to v aktuálnej dobe javí ako šťastné riešenie, keďže mužstvá rušia sústredenia. Ostávame doma, ale napriek tomu nás čaká dosť prípravných zápasov. Verím, že sa odohrajú. Dodržiavame totiž všetky bezpečnostné a hygienické opatrenia, preto verím, že príprava prebehne tak, ako má. Plán je zostavený dobre, teraz už len makať a hrať,“ povedal pre klubovú stránku tréner Staňo. Žilinčania majú na programe sedem prípravných duelov a jarnú časť Fortuna ligy odštartujú 13. februára doma proti Zlatým Moravciam.

Káder MŠK Žilina na prvom tréningu v roku 2021:
Brankári: Samuel Petráš, Ľubomír Belko, Marek Teplan
Obrancovia: Benson Anang, Ján Minárik, Jakub Kiwior, Tomáš Nemčík, Kristián Vallo, Dominik Javorček
Stredopoliari: Ján Bernát, Vahan Bičachčjan, Enis Fazlagič, Jakub Paur, Patrik Myslovič
Útočníci: Dávid Ďuriš, Adam Goljan, Patrik Iľko, Timotej Jambor, Dawid Kurminowski, Taofiq Jibril, Adrián Kaprálik

Chýbali, resp. trénovali individuálne: Miroslav Gono, Branislav Sluka, Matúš Rusnák, Adam Kopas, Tibor Slebodník

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora