Novinky - 28.01.2021 10:44

Žilinskí mladíci si zahrajú v Lige majstrov s Genkom

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/MSKZilina.sk

Včera vo švajčiarskom Nyone vyžrebovali zápasy 1. kola mládežníckej Ligy majstrov, kde budú Slovensko zastupovať futbalisti MŠK Žilina. Súperom Šošonov bude belgický Genk, ktorý vyzvú začiatkom marca na jeho štadióne.

Dorastenci MŠK Žilina sa v UEFA Youth League predstavia po druhýkrát v histórii. V prvom prípade si zahrali v októbri 2018 doma s francúzskym Montpellierom, pričom neuspeli, keď dostali debakel 1:5. Jediný gól Šošonov vtedy strelil Ján Bernát. Kapitánom tímu bol v tom čase Róbert Boženík, ktorý aktuálne pôsobí v holandskom Feyenoorde. Tentokrát dostanú príležitosť hráči s ročníkom narodenia 2002, no do stretnutí môžu zasiahnuť aj traja hráči s ročníkom narodenia 2001. Chýbať by tak nemali členovia A-tímu Žiliny, ktorými sú Dominik Javorček, Timotej Jambor či Adrián Kaprálik. Zahrať by si však mohol aj špílmacher Bernát či dvojica Patrik Myslovič - Patrik Iľko. Žilinskú účasť v európskej súťaži okomentoval aj riaditeľ Akadémie MŠK Jaroslav Bačík: „Keďže pri jarnom prerušení súťaže sme boli v prvej lige staršieho dorastu U19 na prvom mieste, Slovenský futbalový zväz nás nominoval do tejto súťaže ako zástupcu za Slovensko,“ povedal pre klubový web.

Už pred stredajším žrebom bolo jasné, že si žlto-zelení zahrajú s jedným zo sedmičky súperov. V hre boli Angers SCO (Francúzsko), SL Benfica (Portugalsko), KRC Genk (Belgicko), AC Sparta Praha (Česko), Odense BK (Dánsko), FC Bazilej (Švajčiarsko) a FK Crvena Zvezda (Srbsko). Šošonom žreb prisúdil majstra Belgicka, pričom zápas prvého kola je na programe začiatkom marca na pôde Genku: „Vieme, kde sa momentálne nachádza belgický futbal na medzinárodnej scéne nielen v mužskom futbale, ale aj v tom mládežníckom. Je to krajina, ktorá sa venuje rozvoju mladých hráčov, navyše Genk má dlhoročnú tradíciu pri práci s mladými hráčmi. Má veľa mládežníckych reprezentantov a celkovo podobnú filozofiu ako my. Veľmi sa tešíme na túto konfrontáciu, hráči sú dobre pripravení na súboj na takomto leveli. Ľahký súper v tejto skupine nebol. Bude to podobná výzva ako Montpellier pred dvomi rokmi. Urobíme maximum pre kvalitnú prípravu,“ dodal Bačík.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora