Novinky - 22.02.2021 13:22

Mládežnícky reprezentant odchádza zo Žiliny do Poľska

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/MSKZilina.sk

Dvadsaťdvaročný žilinský obranca Kristián Vallo odchádza na hosťovanie do Poľska. Napriek tomu, že sa u nás už prestupové obdobie skončilo, u našich severných susedov naďalej pokračuje. Preto sa aktuálne deviaty tím najvyššej súťaže Wisla Plock rozhodol zaloviť v slovenských vodách.

Po Jakubovi Paurovi najdlhšie slúžiaci Žilinčan opúšťa štadión pod Dubňom minimálne do konca prebiehajúcej sezóny. S Plockom sa Šošoni dohodli aj na následnej opcii, ktorú bude môcť poľský klub využiť. K odchodu krajného obrancu sa vyjadril aj športový manažér klubu Karol Belaník: „Kristián bol v A-tíme žltozelených od sezóny 2015/16, dokonca bol teraz v prvom jarnom domácom zápase proti Moravciam aj kapitánom. My sme si to spolu odkonzultovali, spýtali sme sa na jeho pohľad. Prišlo to trochu v nevhodnom období po príprave, kedy už začala liga. Kristián to napriek tomu chcel vyskúšať, preto sme sa dohodli na hosťovaní s Wislou Plock do leta s opciou. Poľská liga má svoju kvalitu, preto to Kiko vníma ako šancu. Po sezóne sa následne budeme rozhodovať čo ďalej.“

Na pravom kraji obrany tak prišli Žilinčania o pomerne skúseného futbalistu. Vallo totiž patril k stabilným článkom slovenskej reprezentácie do 21 rokov, no napriek tomu sa športový manažér o tento post neobáva: „Máme tam alternatívy s Bensonom Anangom, resp. Matúšom Rusnákom. Tento post teda máme zastrešený. Túžba hráča, ktorý tu odohral veľa a odviedol kvalitné služby, bola veľká, cítili sme z neho, že by chcel vyskúšať novú výzvu. Dohodli sme sa teda, že to akceptujeme. Prajeme mu v najbližších mesiacoch veľa štastia,“ povedal Belaník pre klubový web MŠK.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora