Novinky - 04.01.2018 10:57

Novoročné nákupy. Do Slovana po Šporarovi aj Suchockij a Van Haaren

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Účastník slovenskej futbalovej Fortuna ligy 2017/2018 ŠK Slovan Bratislava v stredu predstavil ako posilu slovinského útočníka Andraža Šporara, vo štvrtok oznámil angažovanie ukrajinského obrancu Arťoma Suchockého a holandského stredopoliara Rickyho van Haarena. Informuje o tom web "belasých".

Arťom Suchockij je 25-ročný ľavý obranca, do Slovana prišiel zo Zarie Lugansk. V jej drese absolvoval takmer kompletnú porciu zápasov jesennej časti aktuálnej sezóny vrátane šiestich duelov v skupinovej fáze Európskej ligy. "Pozorne sme ho sledovali, pričom neustále potvrdzoval svoju kvalitu v defenzívnej i ofenzívnej činnosti. Podpísali sme s ním zmluvu na štyri a pol roka. Jeho príchodom chceme zvýšiť konkurenciu na ľavom kraji obrany a skvalitniť tento post. Arťoma v Slovane vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná," povedal viceprezident klubu Ivan Kmotrík mladší na margo odchovanca akadémie Dynama Kyjev a ukrajinského niekdajšieho mládežníckeho reprezentanta.

Dvadsaťšesťročný Holanďana Ricky van Haaren v prvej polovici aktuálneho ročníka pôsobil v AS Trenčín, vo Fortuna lige 2017/2018 dosiaľ strelil tri góly. "Rickyho van Haarena sme pozorne sledovali počas jesennej časti, vieme aj o jeho predchádzajúcom pôsobení v Holandsku. Náš tréner Martin Ševela s ním niekoľko mesiacov pracoval v Trenčíne. S trénerom sme konzultovali jeho kvalitu i potenciál a zhodli sme sa, že môže byť prínosom pre zvýšenie konkurencie v stredovej formácii. Jeho devízou je najmä ofenzíva, no platný je aj pri obrannej činnosti. Podpísali sme s ním zmluvu na dva a pol roka. Rickyho v Slovane vítam a verím, že sa mu bude dariť," vyhlásil Ivan Kmotrík mladší. Van Haaren je rotterdamský rodák, s futbalom začal v miestnom Excelsiore. Vo vlasti pôsobil aj vo Feyenoorde Rotterdam, VVV Venlo či ADO Den Haag. Tento holandský niekdajší mládežnícky reprezentant krátko hrával aj v Rumunsku za Dinamo Bukurešť.


Ďakujeme za vaše názory