Novinky - 09.01.2018 15:43

V Slovane aj Medveděv, v pláne ďalšie zaujímavé príchody

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Vedenie futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava po zimnom angažovaní tria Andraž Šporar, Arťom Suchockij, Ricky van Haaren pokračuje v realizácii príchodov do mužstva. "Pracujeme ešte na ďalších troch prestupoch. Sme veľmi blízko k tomu, aby sme dotiahli príchod brankára Michala Šullu, pre ktorého máme pripravenú zmluvu na 3,5 roka. Momentálne doťahujeme administratívne záležitosti so Senicou a verím, že ho v priebehu tohto týždňa predstavíme ako našu posilu. Máme troch kandidátov na pozíciu stopéra, so zástupcami ich klubov rokujeme už niekoľko týždňov. Dosiaľ sme nedospeli k dohode, keďže sú to opäť hráči európskych kvalít, a tak aj finančné nároky klubov sú veľmi vysoké. Bol by som rád, ak by sa nám podarilo jedného z týchto troch hráčov angažovať. Som presvedčený, že by boli veľkým prínosom pre našu defenzívu. Pracujeme ešte aj na príchode jedného krídelníka," skonštatoval v obsiahlom rozhovore na klubovom webe viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší a pokračoval: "Angažovali sme Jurija Medveděva zo Senice. Je to šikovný 21-ročný futbalista, mal by zvýšiť konkurenciu na pravom kraji obrany. Pocestuje s mužstvom na sústredenie do Turecka, kde zabojuje o miesto v zostave. Ak sa ešte nepresadí, tak existuje alternatíva, že by sa vrátil na polročné hosťovanie do Senice."

V prípade odchodov je podľa jeho slov ešte skoro čokoľvek rozprávať, keďže prestupové okno sa len otvára. "Evidujeme záujemcov o niekoľkých našich hráčov, sme v rokovaniach, ale nechcem nič konkretizovať ani predbiehať," uviedol I. Kmotrík ml. a doplnil: "Samuel Šefčík zostáva do konca sezóny na hosťovaní v Senici, aby získal potrebnú zápasovú prax. Je to v jeho rukách, aby zabojoval o svoju budúcnosť. Pri Marekovi Rigovi nebola na jeseň spokojnosť zo strany Senice, neprejavili o neho ďalej záujem. Kontaktovali nás Zlaté Moravce so záujmom o jeho hosťovanie i Juraja Kotulu, ale ešte nič nie je dotiahnuté do konca. Myslím si, že zápasová prax v najvyššej súťaži by pre túto dvojicu mohla byť len prínosom."

Vlani v lete i teraz v zime vedenie angažovalo kvalitných hráčov zo zahraničia. Viceprezident ŠK Slovan priznal, že touto cestou sa chcú uberať aj v budúcnosti. "Všetky tieto transfery sú dôkazom toho, akým smerom chceme ísť. Prestupy sme začali smerovať k finálnej vízii mužstva na novom štadióne. Snažili sme sa už teraz ich urobiť čo najviac, aby sa tréner i mužstvo adekvátne pripravili na prechod na nový štadión a budúcu éru Slovana. Náš cieľ je jasný - úspešný Slovan, ktorý bude dôstojne reprezentovať krajinu v Európe. Prvými krokmi sú príchody hráčov ako Božikov, Holman či Rabiu. Ibrahim na jeseň trpel zranením, ale verím, že po jeho operácii to bude ten hráč, akého si všetci pamätáme a ukáže kvalitu, ktorú má. Šporar je ďalší hráč, ktorý dosahuje európske kvality a aj potenciálne posily na post stopéra a krídelníka sú hráči s európskymi parametrami. So všetkými spomenutými futbalistami máme podpísané dlhodobé kontrakty. Rysuje sa nám určitá kostra tímu, ktorá by mala tvoriť jadro nášho mužstva na novom štadióne. Prioritou bude vždy kvalita, až potom budeme riešiť národnosť. Taký je aktuálny stav a verím, že verejnosť sa s tým postupne stotožní, lebo je to v súčasnosti jediná možná cesta ako utvoriť silný Slovan," poznamenal Ivan Kmotrík ml.

Na otázku, či je za tým aj fakt, že slovenské kluby si v prípade záujmu Slovana pýtajú nereálne finančné sumy, viceprezident bratislavského klubu podotkol: "Dospieť k dohode so slovenskými klubmi je veľmi náročné. Ako príklad uvediem Rabia, ktorý už v čase, keď odchádzal z Trenčína, mohol ísť k nám a nemuseli sme ho kupovať zo zahraničia. Mentalita slovenských klubov je však taká, že radšej posunú hráča alebo ho ponúknu do zahraničia za nižšiu finančnú protihodnotu, než by ho predali k nám. Nechceme preplácať slovenské kluby len preto, aby sme v kádri mali hráčov zo slovenskej ligy, ktorých by sme priviedli za neprimerané financie. V zahraničí panuje trend, že ekonomicky silnejšie kluby sťahujú hráčov aj z domácej ligy. Na Slovensku to zatiaľ nefunguje, menšie kluby asi ešte musia dospieť. Musíme brať do úvahy aj ekonomický aspekt: viac sa nám oplatí získať kvalitu zo zahraničia, než za vyššiu sumu kupovať hráča z domácej súťaže. Práve preto sa obzeráme v zahraničí, odkiaľ môžeme získať lepších hráčov a za lepších podmienok než na slovenskom trhu."

Úradujúcemu slovenskému vicemajstrovi nevyšla podľa predstáv jesenná časť najvyššej domácej súťaže, po devätnástich odohraných kolách "belasí" v tabuľke Fortuna ligy figurujú plece pri pleci s druhou v klasifikácii majstrovskou Žilinou na 3. mieste s 34 bodmi, na lídra z Trnavy však majú až deväťbodový odstup. Ivan Kmotrík ml. nekonkretizoval jarné ambície klubu. "Chlapcom som v mojom príhovore pred začiatkom zimnej prípravy poprial všetko dobré v roku 2018. Nabádal som ich k tomu, aby sa koncentrovali na nadchádzajúce obdobie. Základným cieľom je, aby bol tím fyzicky stopercentne pripravený, pretože kondičná stránka bola viackrát kritizovaná. Pre trénerov sme utvorili najlepšie možné podmienky, takže očakávam, že kondícia bude na požadovanej úrovni. Zároveň sme sa dohodli, že teraz sa nebudeme zaoberať cieľmi na najbližších šesť mesiacov. Chlapci budú tvrdo makať a na konci štvorýždňového sústredenia v Turecku sa stretneme, zhodnotíme ich prácu v príprave a nastavíme si ciele na šesť mesiacov. Teraz je najdôležitejšie, aby hráči dobre trénovali a boli fyzicky stopercentne pripravení na jarnú časť súťaže," dodal pre klubový web viceprezident ŠK Slovan Bratislava.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.