Novinky - 22.01.2018 18:30

Slovinský obranca Bajrič hráčom Slovana. Koľko za neho zaplatili?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Vedenie úradujúceho slovenského futbalového vicemajstra ŠK Slovan Bratislava posilnilo v mužstve stopérsky post. Do kádra "belasých", ktorí sa pod vedením trénera Martina Ševelu v súčasnosti pripravujú v Turecku na jarnú časť sezóny 2017/2018, zamieril 23-ročný Kenan Bajrič (nar. 20. decembra 1994) z NK Olimpija Ľubľana. Slovinský stopér v pondelok podpísal zmluvu na 4,5 roka, prestupová čiastka je 600-tisíc eur. Bajrič v utorok absolvuje lekársku prehliadku a potom sa pridá k novým spoluhráčom na sústredení v Turecku. Nová akvizícia Slovana na jeseň odohrala všetkých osemnásť ligových zápasov za Olimpiju Ľubľana, ktorá má s ôsmimi inkasovanými gólmi najlepšiu defenzívu v slovinskej lige.

"Posilnenie stopérskeho postu bolo prioritou zimného prestupového obdobia. Na jeseň sme dostávali zbytočne veľa gólov a potrebovali sme tento problém vyriešiť. Na tento post sme mali tri alternatívy. Kenan bol voľbou číslo jeden a som veľmi rád, že sme ho získali. Je to rýchly, fyzicky dobre stavaný hráč a do defenzívy prinesie potrebnú agresivitu. Dlhodobo sme ho sledovali, na jeseň odohral všetky ligové zápasy a vieme, čo od neho môžeme očakávať. S Kenanom sme podpísali zmluvu na štyri a pol roka. V Slovane ho vítam a verím, že naša spolupráca bude úspešná,“ vyhlásil pre klubový web na margo angažovania bývalého slovinského reprezentanta do 21 rokov viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík mladší a pokračoval: "Rokovania o Kenanovom prestupe boli veľmi náročné, požiadavky Ľubľany vysoké. Napokon sme dospeli k dohode a transfer sme dotiahli do úspešného konca. Mrzí ma len to, že sa nám to nepodarilo ešte pred odchodom na sústredenie do Turecka. Rokovania však boli zdĺhavé a náročné. Kenanov príchod nie je len investíciou do súčasnosti, ale aj do budúcnosti. Má totiž veľký potenciál sa zlepšovať a verím, že sa vďaka výkonom v Slovane stane súčasťou slovinskej reprezentácie. Kenan v utorok absolvuje zdravotnú prehliadku. Keďže však na jeseň nevynechal ani jeden zápas, tak predpokladám, že ju zvládne úplne bez problémov. V stredu odcestuje za mužstvom na sústredenie do Turecka."

Bajrič sa teší na účinkovanie v bratislavskom klube. "Počas zimy som mal viacero možností, ako pokračovať v kariére. V Slovinsku som si zvykol hrať o najvyššie priečky. Práve preto som si zvolil Slovan, ktorý má najvyššie ambície a chce hrať o trofeje. Oslovila ma aj vízia klubu, ktorú mi pri rokovaniach predostrelo vedenie Slovana a zároveň vidina nového štadióna, ktorý som si už stihol pozrieť. Teším sa, že som podpísal zmluvu a dôveru do mňa vloženú sa pokúsim klubu i fanúšikom splatiť kvalitnými výkonmi," uviedol Kenan Bajrič na klubovom webe "belasých".

Vysoký slovinský stopér (190 cm) bol počas zimy žiadaným artiklom na prestupovom trhu. Rodák z Ľubľany začal s futbalom v miestnom klube Interblock, odkiaľ sa v roku 2011 presunul do akadémie NK Olimpija Ľubľana. Ako sedemnásťročný si pripísal prvý štart v slovinskej lige pri víťazstve nad tímom NK Mura. Postupne sa prepracoval do základnej zostavy Ľubľany, v sezóne 2014/2015 odohral 33 ligových duelov z celkového počtu 36. V ročníku 2015/2016 prispel k zisku majstrovského titulu. Bajrič v sezóne 2017/2018 odohral všetkých osemnásť ligových duelov, patril k oporám tímu a trikrát skóroval. Celkovo si v Olimpiji Ľubľana pripísal 128 štartov, v ktorých dosiahol šesť gólov.


Ďakujeme za vaše názory