Novinky - 17.02.2018 08:30

Titul v tejto chvíli nie je pre nás cieľom. Jar nech je pre nás úspešná

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Vedenie futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava počas zimnej prestávky pracovalo na plnení dlhodobých cieľov, pričom úlohou číslo jeden je prebudovať mužstvo tak, aby kolektív už počas tejto jari dokázal postúpiť do európskej pohárovej súťaže. Aj preto počas zimnej prestávky získali do mužstva deväť nových hráčov. Podľa viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka ml. všetci novici v belasom drese sú mladí a perspektívni hráči, od ktorých si na Pasienkoch veľa sľubujú. Do klubu ich v priebehu zimy priviedli najmä preto, aby raz tvorili kostru nového a kvalitného mužstva. Slovanisti s takto pozmeneným kádrom sa pokúsia zabojovať o čo najlepšiu pozíciu najmä smerom do budúcnosti. Najmä pre súťažné ročníky, keď "belasí" začnú hrať na novom štadióne, ktorý na Tehelnom poli už vyrastá.

"Do mužstva sme priviedli deväť nových hráčov, čo je zásadný zásah do mužstva. Urobili sme to preto, aby sme podobný radikálny rez v mužstve nemuseli robiť v lete. Tým, že sme nových hráčov získali už teraz, budú mať čas a priestor, aby sa v mužstve aklimatizovali, aby sa s tímom zžili a zvykli si na podmienky našej najvyššej súťaže, vypracovali sa na opory tímu. V lete to už budú pre nás hotoví hráči, ktorí určite budú nositeľmi kvality. O tom sme presvedčení," uviedol na neformálnom stretnutí s novinármi Ivan Kmotrík mladší.

Podľa jeho slov na Pasienkoch v súčasnosti začali budovať mužstvo, ktoré bude od sezóny 2018/2019 hrávať na novom štadióne. Títo hráči by mali byť futbalistami, ktorí budú pre divákov veľkým lákadlom. "Chceme, aby oni boli oporami mužstva, ktoré bude pôsobiť na novom štadióne. A boli zárukou toho, že naši priaznivci budú môcť v novom športovom stánku sledovať kvalitné európske pohárové súboje so špičkovými mužstvami. To je teraz náš dlhodobý cieľ, na ktorom sme už v predstihu začali pracovať. Verím, že sme teraz získali určitý náskok," pripomenul Ivan Kmotrík ml.

Futbalisti Slovana absolvovali 26-dňové sústredenie v Turecku, počas ktorého odohrali šesť prípravných zápasov. Z nich si najviac bezgólový výsledok s ruským klubom Zenit Petrohrad. "V hre mužstva bolo vidieť progres. Noví hráči sa postupne sa začali na ihrisku presadzovať. Náš herný prejav bude založený na vysokom napádaní súpera ešte na jeho polovici, čo bude veľmi náročné. V budúcnosti však chceme predvádzať takú hru, ktorá bude príťažlivá pre divákov a ktorá nám prinesie želaný úspech," zdôraznil tréner ŠK Slovan Martin Ševela a pokračoval: "Mužstvo je momentálne dobre poskladané, máme v ňom kvalitných futbalistov, ktorí sa môžu v našej lige presadiť. Navyše, na rozdiel od minulosti, máme v kolektíve takých hráčov, ktorí môžu medzi sebou súperiť o jednotlivé posty. Zvýšená konkurencia v kabíne bola vždy hnacím motorom. Preto sme v mužstve privítali súboj o jednotlivé posty. Aj konkurečný boj v tíme môže priniesť želaný progres."

Podľa vyjadrenia kormidelníka Slovana rezultáty v príprave neboli pre neho a jeho najbližších spolupracovníkov smerodajné. Dôležitejšia je klíma v mužstve. "Herný prejav sa zlepšil. Stále však pracujeme na tom, aby sme už počas tejto jari boli psychicky odolnejší a dokázali súperov dostať pod tlak. Na ihrisku chceme byť dominantní, chceme určovať vývoj zápasov."

Ševela sa nevyhol ani otázke o šanci a možnosti vybojovať pre Slovan v nadstavbovej časti sezóny 2017/2018 majstrovský titul. Pri odpovedi zostal realistom. "Hoci titul v tejto chvíli nie je pre nás cieľom, verím, že jarná časť sezóny bude pre nás úspešná," zdôraznil a doplnil: "Pred nami sú teraz iné ciele. Našou úlohou je v prvom rade úspešne zabudovať do mužstva nových hráčov. Nájsť pre nich čo najvhodnejší post, dať im priestor na to, aby sa mohli futbalovo realizovať. Ako mužstvo sa chceme stále zlepšovať, chceme patriť k špičke ligy. Verím, že v silách tohto mužstva je úspešne sa pobiť o miestenku do pohárovej Európy. To je teraz náš hlavný cieľ. Chceme hrať európsku pohárovú súťaž a od zápasu k zápasu sa zlepšovať. Ak sa nám to počas tejto jari podarí, budeme spokojní."

"Budem úprimný. Nebudeme teraz hovoriť o majstrovskom titule, lebo Trnava má pred nami už deväťbodový náskok. O titule by mali v prvom rade hovoriť v Trnave. Ak by sme my mali pred súpermi taký náskok ako majú teraz oni, potom by sme určite o titule rozprávali. Lebo ak by sme ho stratili, potom by sme nemali na týchto miestach čo robiť. Na titul nech sa teraz sústredia najmä v Trnave. Oni ho nezískali 40 rokov, nech sa oň snažia," pridal svoj názor viceprezident ŠK Slovan Ivan Kmotrík ml.

Káder ŠK Slovan Bratislava pre jarnú časť sezóny 2017/2018:
Brankári: Dominik Greif, Michal Šulla, Frederik Valach
Obrancovia: Boris Sekulič, Milan Rundič, Diamantis Chuchumis, Erik Čikoš, Kornel Saláta, Arťom Suchockij, Adam Laczkó, Vasil Božikov, Kenan Bajrič
Stredopoliari: Vukan Savičevič, Joeri de Kamps, Moha, Lukáš Droppa, Ibrahim Rabiu, Filip Oršula, Nono José Antonio Delgado Villar, Ricky van Haaren, Dávid Holman, Mitchell Schet
Útočníci: Andraž Šporar, Filip Hološko, Róbert Vittek, Aleksandar Čavrič

Zmeny v kádri:
Príchody: Kenan Bajrič (NK Olimpija Ľubľana, prestup), Boris Cmiljanič (naposledy SD Huesca, voľný hráč), Ricky van Haaren (naposledy AS Trenčín, voľný hráč), Jurij Medveděv (FK Senica, prestup), Moha Rharsalla (Olimpik Doneck, prestup), José Antonio Delgado Villar - Nono (Diósgyöri VTK, prestup), Arťom Suchockij (naposledy Zaria Lugansk, voľný hráč), Andraž Šporar (FC Bazilej, prestup), Michal Šulla (FK Senica, prestup)
Odchody: František Kubík (ukončenie kontraktu), Jakub Mareš (Zaglebie Lubin, prestup), Juraj Kotula, Marek Zigo (obaja FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble, obaja hosťovanie), Samuel Šefčík (FK Senica, hosťovanie)


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.