Novinky - 11.04.2018 20:50

Slovan mal v Trnave kopať jedenástku, Čavrič nemal byť vylúčený

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Komisia rozhodcov Slovenského futbalového zväzu (KR SFZ) na stredajšom zasadnutí uznala za opodstatnenú sťažnosť ŠK Slovan Bratislava na výkon rozhodcovského tímu na čele s hlavným arbitrom Michalom Očenášom, ktorý viedol sobotňajší duel v Trnave proti domácemu FC Spartak v rámci 4. kola nadstavbovej časti (skupina o titul) Fortuna ligy 2017/2018. "Belasí" po tesne prehre 0:1 v City Arene figurujú šesť kôl pred koncom najvyššej slovenskej súťaže na treťom mieste tabuľky s výrazným odstupom 10 bodov na trnavského lídra klasifikácie.

Bratislavský klub v sťažnosti na komisiu rozhodcov SFZ apeloval predovšetkým na dva zásadné verdikty, ktorými rozhodcovia podľa slovanistov hrubo ovplyvnili priebeh zápasu: neodpískaný pokutový kop v 16. min po zákroku stopéra Spartaka Borisa Godála na Aleksandara Čavriča v trnavskom pokutovom území a vylúčenie spomenutého srbského krídelníka Slovana v 32. min stretnutia po incidente so stredopoliarom Spartaka Vachtangom Čanturišvilim. "V prvom prípade mal byť podľa komisie rozhodcov Slovenského futbalového zväzu nariadený pokutový kop, keďže Godál podrazil Čavriča hrubým a riskantným spôsobom. Rozhodca však nechal pokračovať v hre, čím sa dopustil prvej hrubej chyby, ktorá ovplyvnila priebeh duelu. Slovan mal zahrávať pokutový kop a Godálovi mal arbiter dať žltú kartu. Túto situáciu videl z bezprostrednej blízkosti pomocný asistent rozhodcu, ktorý tento faul nesignalizoval smerom k hlavnému arbitrovi," uvádza oficiálna internetová stránka ŠK Slovan Bratislava a dopĺňa: "Komisia rozhodcov SFZ v druhom bode našej sťažnosti rozhodla, že Aleksandar Čavrič mal za tento priestupok v 32. min dostať len žltú kartu, a teda nemal byť vylúčený. KR SFZ zároveň vyhlásila, že Čanturišvili mal v tejto situácii rovnako ako Čavrič vidieť tiež žltú kartu."

Na webe bratislavského klubu sa uvádza, že vylúčenie Aleksandara Čavriča nekorešpondovalo s vyváženosťou rozhodnutí v tomto zápase a zásadne ovplyvnilo jeho priebeh. "Rozhodcovský tím na čele s Michalom Očenášom týmito nesprávnymi rozhodnutiami hrubo ovplyvnil priebeh zápasu," píše sa na oficiálnej internetovej stránke Slovana.

Na klubovom webe sa k situácii vyjadril aj kapitán ŠK Slovan Bratislava, obranca Boris Sekulič: "Priamo po zápase v Trnave som odmietol komentovať sporné momenty a verdikty rozhodcov, chcel som chrániť klub i seba pred možným disciplinárnym potrestaním. Dnes však poznáme rozhodnutie a poznáme pravdu. Nechceme sa vyhovárať na výkon arbitrov, ale je nespochybniteľné, že sme boli v prvom polčase dvakrát hrubo poškodení, čo ovplyvnilo priebeh celého zápasu. Doteraz nerozumiem, že v tak dôležitom stretnutí sa rozhodcovia mohli dopustiť takýchto hrubých chýb. Som presvedčený, že ak by tieto momenty boli posúdené podľa pravidiel, tak by zápas dopadol úplne inak. Ešte raz ďakujeme fanúšikom, ktorí nás podporovali a napriek prehre nám po dueli vyjadrili priazeň. Urobíme všetko, aby sme ich potešili víťazstvom v najbližšom domácom zápase."


Ďakujeme za vaše názory