Novinky - 07.06.2018 20:16

Slovan Bratislava začal letnú prípravu, prvou posilou brankár Serede

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava vo štvrtok odštartovali letnú prípravu na nastávajúci ročník najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2018/2019. "Belasí", ako prví spomedzi prvoligistov, začali individuálne, celý tím sa stretne v pondelok 11. júna.

Na úvod sa v A-mužstve predstaví aj kvarteto z Akadémie ŠK Slovan - brankár Martin Trnovský, obranca Samuel Kozlovský, krídelník David Hrnčár a útočník David Strelec. Podľa viceprezidenta klubu Ivana Kmotríka ml. sa do seniorského tímu prebojovali skvelými výkonmi v juniorských kategóriách: "Sledujeme vývoj našich mladých hráčov a prácu mládežníckych trénerov. Títo štyria hráči si zaslúžili dostať šancu v prvom tíme. Hrnčár dal v uplynulej sezóne za juniorku takmer štyridsať gólov, Strelec sa ako sedemnásťročný presadzoval v prvej lige staršieho dorastu a patrí medzi výrazné talenty slovenského futbalu. Kozlovský a Trnovský sú mládežníckymi reprezentantmi Slovenska. Všetci hráči majú profesionálne zmluvy a budeme pozorne sledovať, ako sa počas letného prípravného obdobia vyrovnajú s tréningovou záťažou v prvom tíme. Je to len na nich, dali sme im šancu a teraz to majú vo svojich rukách," povedal Kmotrík ml. na oficiálnom webe Slovana.

Zároveň prezradil meno prvej letnej posily. Je ňou brankár Matúš Ružinský, ktorý by mal kryť chrbát slovenskému reprezentantovi Michalovi Šullovi. Dvadsaťšesťročný Ružinský v uplynulej sezóne chytal za ŠKF Sereď, v 19 zápasoch si udržal dvanásťkrát čisté konto a pomohol klubu k triumfu v II. lige a postupu do najvyššej súťaže. Na jar sa zaskvel sériou 10 zápasov a 937 minút bez inkasovaného gólu. "Chceli sme posilniť brankársky post skúsenejším hráčom. Matúš Ružinský má za sebou výbornú sezónu, získal už dostatok skúseností, no zároveň má veľkú túžbu sa zlepšovať. Sme presvedčení, že s Michalom Šullom utvoria kvalitné brankárske duo a zároveň budú príkladom pre našich mladých brankárov,“ pokračoval Ivan Kmotrík ml.

Ten prezradil, že Ružinského príchod nie je samoúčelný a súvisí so situáciou mladého Dominika Greifa. "Jedným z dôvodov, prečo sme priviedli Matúša Ružinského, je vysoký záujem viacerých klubov o služby Greifa. Je pravdepodobné, že Dominik zamieri na hosťovanie do jedného z klubov najvyššej súťaže. Ako mladý brankár potrebuje pravidelne chytať a hosťovanie mu v tomto smere môže len pomôcť.“

S istotou nebudú v belasom drese pokračovať zadák Diamantis Chouchoumis a stredopoliari Lukáš Droppa a Filip Oršula, ktorým vyprší platnosť kontraktov. Nejasná je budúcnosť Erika Čikoša, ktorý je tiež na konci zmluvy: "S Erikom prebehli prvé rokovania o predĺžení spolupráce. Uvidíme, ako sa rokovania budú ďalej vyvíjať, o ich výsledku samozrejme budeme informovať. Verím, že nájdeme spoločnú reč a rokovania o novej zmluve dopadnú úspešne,“ pokračoval Kmotrík ml. Naopak, po hosťovaní v poľskom Lechu Poznaň sa do Slovana vracia obranca Vernon De Marco Morlacchi.

Ivan Kmotrík ml. tiež prezradil, že ŠK Slovan Bratislava v lete nebude pokračovať v masívnych nákupoch, prioritou bude stabilizácia mužstva. Slovan v zimnom prestupovom okne hýril aktivitou, najvýraznejšími posilami boli brankár Šulla a útočník Andraž Šporar z FC Bazilej, ktorý sa podľa medializovaných správ stal najdrahším futbalistom v histórii najvyššej slovenskej súťaže. "Počas letného prestupového obdobia neplánujeme výraznejšie zásahy do kádra. Ako som už spomenul, v zime sme sa snažili urobiť deväťdesiat percent všetkých prestupov, aby sa mužstvo na jar postupne zohralo a v lete mohlo gradovať svoju výkonnosť na novú sezónu. Káder je stabilizovaný, odišli akurát hráči, ktorým sa končila zmluva a na jar v podstate vôbec nezasiahli do zápasov. Prezradím, že počas letného prestupového obdobia by sme chceli zvýšiť konkurenciu v krídelnom priestore. Sme v rokovaní s viacerými hráčmi, keďže ide kvalitných futbalistov, rokovania sú veľmi náročné a uvidíme, ako sa vyvinú,“ dodal viceprezident ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.


Ďakujeme za vaše názory