Novinky - 25.06.2018 13:21

Obvinili viceprezidenta ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka ml.

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Vyšetrovateľ národnej protiteroristickej jednotky NAKA obvinil v pondelok viceprezidenta a generálneho riaditeľa futbalového klubu ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka mladšieho z prečinu prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd. Funkcionár "belasých" po víťazstve Slovana nad Ružomberkom 3:1 vo finále národného pohára Slovnaft Cup 1. mája 2018 na trávniku v Trnave oslavoval triumf vztýčenou pravicou, ktorou gestikuloval smerom k tribúnam. Jeho gesto pripomínalo nacistický pozdrav.

"Dňa 25. júna 2018 vyšetrovateľ národnej protiteroristickej jednotky NAKA PZ SR uznesením podľa § 206 odsek 1 Trestného poriadku vzniesol obvinenie voči osobe I. K. za prečin prejav sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd podľa § 422 odsek 1 Trestného zákona. Viac informácií poskytneme akonáhle to priebeh vyšetrovania dovolí," uvádza sa na facebooku Policajného zboru Slovenskej republiky.

Klub Slovan Bratislava označil aj medializované zábery na videu za vytrhnuté z kontextu. Ivan Kmotrík ml. sa údajne len "veľmi radoval". "ŠK Slovan Bratislava odmieta akúkoľvek spojitosť s prejavmi rasovej nenávisti či intolerancie. Zábery na videu považujeme za nešťastné a vytrhnuté z kontextu. Po zápase a zisku trofeje sa viceprezident klubu veľmi radoval a vôbec mu nenapadlo, že jeho gesto môže byť pochopené inak ako obyčajný pozdrav," uvádza sa v stanovisku ŠK Slovan, ktoré zverejnil web pravda.sk.


Ďakujeme za vaše názory