Novinky - 28.06.2018 16:15

Slovan Bratislava už nepočíta s Čikošom. Čo bude s matadorom Vittekom?

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenský futbalista Erik Čikoš v lete opustí ŠK Slovan Bratislava. S vedením klubu sa nedohodli na predĺžení spolupráce. Čikoš prišiel k "belasým" vlani, v Slovane pôsobil aj v rokoch 2011- 2015. V uplynulej sezóne odohral 14 zápasov.

"Erik je správny chlap, stopercentný profesionál a pre Slovan vždy odviedol maximum. Čochvíľa však bude mať 30 rokov, pričom naším zámerom je mať na pozícii „číslo dva“ mladého potenciálneho hráča. Na jeho poste máme Jurija Medveděva, ktorý je vo výbornom veku a bude sa zlepšovať. Erikovi sa v júni končí zmluva, pričom sme sa s ním korektne rozlúčili a popriali mu všetko dobré v kariére i osobnom živote," povedal na oficiálnom webe viceprezident Slovana Ivan Kmotrík mladší.

Nejasný je osud útočníka Róberta Vitteka. Aj 36-ročnému bývalému slovenskému reprezentantovi končí kontrakt. Podľa Kmotríka ml. jeho ďalšie pôsobenie v tíme závisí od fyzickej pripravenosti: "Rovnakú situáciu sme riešili aj pred rokom. Umožnili sme mu trénovať s mužstvom, čo využil, a o to ľahšie sa nám potom podpisoval nový kontrakt, keď sme vedeli, v akom je stave a kondícii. Očakával som, že aj teraz sa zapojí do tréningového procesu, počas toho by sme mohli priamo rokovať o pokračovaní spolupráce. Som otvorený rokovaniam, avšak za adekvátnych podmienok vzhľadom na Robovo zápasové vyťaženie v minulej sezóne."


Ďakujeme za vaše názory