Novinky - 29.06.2018 22:57

Federálne derby! Slovan zdolal Slaviu

Zdroj: huste.tv, youtube

Mal to byť sviatok futbalu a súboj o československý Superpohár na bratislavských Pasienkoch. Organizátor SFZ ho po konzultáciách so slovenskou políciou zrušil. V Bratislave nebolo vhodné uskutočniť tento zápas.

Napokon sa kluby dohodli, že predsa len duel odohrajú. Víťazi Slovenského a Českého pohára si v ňom zahrali o Pohár Ferdinanda Daučíka. A nebol to len obyčajný prípravný zápas, oba kluby poňali federálne derby veľmi prestížne. Pred zápasom zazneli hymny oboch krajín, ktoré zaspievala sólistka Národného divadla Eva Charvátová. Čestný výkop patril Jánovi Andrejkovičovi, osobnosti, ktorá svoju kariéru spojila so Slovanom i Slaviou.

Futbalisti Slovana Bratislava napokon zvíťazili v zápase o Pohár Ferdinanda Daučíka v pražskom Edene nad domácou Slaviou 1:0. Rozhodol o tom gól slovinského útočníka Andraža Šporara z 51. minúty.

Slavia mohla vyrovnať v 86. minúte, ale Mick van Buren nepremenil penaltu. Ešte predtým Miroslav Stoch v drese zošívaných nevyužil "samostatný nájazd" na brankára Šullu.

Slavia Praha - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)
Gól: 51. Šporar, ŽK: Moha, Apau, Šulla (všetci Slovan)

Slavia: Kovář – Coufal, Kúdela, Ngadeu (83. D. Souček), Bořil – Souček, Hušbauer – Stoch, Sýkora, Zmrhal – Tecl (65. van Buren)
Slovan: Šulla – Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij – Nono – Holman (89. Saláta), Rabiu (46. de Kamps) – Čavrič (74. Cmiljanič), Šporar, (90. Hološko), Moha