Novinky - 28.02.2019 17:30

Dlho očakávané derby klope na dvere. Čaká nás výnimočný zápas

Zdroj: sita

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava sa už nevedia dočkať nedeľňajšieho zápasu 21. kola Fortuna ligy 2018/2019 proti odvekému rivalovi FC Spartak Trnava. "Belasí" zažijú veľký súťažný návrat na nové Tehelné pole, kde sa naposledy predstavili ešte 25. novembra 2009 v súboji proti Spartaku Myjava (0:0). Vo vynútenom azyle na susedných Pasienkoch strávili takmer 10 rokov. V novom stánku sa ako priebežný líder súťaže predstavia pred viac než 20-tisíc divákmi.

"Čaká nás s určitosťou výnimočný zápas, a to pred rekordnou kulisou. Mali sme možnosť vyskúšať si štadión a ihrisko je pripravené na výbornú. Čo sa týka súpera, naňho sa pripravujeme ako do každého zápasu. Nastúpime s túžbou zvíťaziť, na tom sme nemenili nič. Hlavnou motiváciou je práve možnosť hrať na novom štadióne," povedal na štvrtkovej tlačovej konferencii tréner Slovana Bratislava Martin Ševela.

Fakt, že bratislavské mužstvo sa predstaví na najnovšom a zároveň najmodernejšom štadióne na Slovensku, je veľkým lákadlom nielen pre divákov, ale aj pre hráčov. "Tešíme sa, že sa vraciame na Tehelné pole. Pre celé mužstvo je to veľký moment a motivácia otvoriť štadión výhrou. Vieme, že hráme proti dobrému tímu. Verím, že bude skvelá atmosféra. Spolu sme Slovan a s tým vstupujeme na nový štadión," povedal kapitán tímu Vasiľ Božikov.

Okrem skvelej atmosféry sa očakáva aj tvrdá a nekompromisná hra od Trnavy. Slovan je z predchádzajúcich zápasov na niečo podobné zvyknutý. "Nie je to nič nové, že oponenti hrajú na 100 %. Sme na to pripravení. My budeme hrať pekný futbal. Vieme, ako hrá Trnava, a budeme na ňu pripravení," povedal najlepší strelec Fortuna ligy so 17 gólmi Andraž Šporar. V zatiaľ poslednom meraní síl týchto dvoch mužstiev zvíťazili "belasí" na trávniku "andelov" 2:1. Odvtedy Trnava značne zmenila svoj káder a v posledných dvoch zápasoch hrala na dvoch útočníkov (4-4-2). Tréner Ševela tvrdí, že na systém hry súpera sú jeho zverenci pripravení.

"Neprekvapilo ma, že Spartak obmenil káder. Hráči, ktorí prišli, ukázali kvalitu, či už David Depetris alebo futbalisti z českej ligy. Majú kvalitu v strede aj na krajoch. Pre všetky tímy v súťaži je to zdvihnutý prst, aby ich nepodceňovali, čo nebudeme ani my. Budeme na tvrdosť pripravení, mohli sme si to vyskúšať aj v Dunajskej Strede, aj v Seredi. S týmto štýlom hry sa vieme vyrovnať. Čo sa týka hry na dvoch útočníkov, je to aj o úlohách, ktoré oni dostanú a musia dodržiavať. Chystáme sa na taký herný štýl, ale aj na to, aby sme vedeli zareagovať na vývoj situácie," uzavrel Ševela.