Slovan oslávil storočnicu klubu šiestimi gólmi do siete MŠK Žiliny

o titul - 8. kolo, sobota 11.05.2019, 15:00
6:2
(3:0)
MŠK Žilina
MŠK Žilina
Góly: 3., 58. a 80. Šporar, 32. Holman, 43. Dražič, 83. Moha - 50. Gamboš, 74. K. Vallo, ŽK: 52. Holman, 82. Ljubičič (obaja Slovan), rozhodovali: Glova - E. Weiss, Bobko, 12 533 divákov

ŠK Slovan Bratislava:

Greif - Medveděv (10. Apau), Guzmics, Bajrič, Suchockij - Ljubičič - Holman (69. Nono), Dražič - Čavrič (75. D. Strelec), Šporar, Moha

MŠK Žilina:

D. Holec - Anang, Kaša, Králik, B. Sluka - Škvarka, Myslovič (84. J. Bernát), I. Díaz - Gamboš, Boženík (74. F. Balaj), J. Mihalík (67. K. Vallo)

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava pri príležitosti oslavy storočnice klubu na Tehelnom poli zvíťazili nad MŠK Žilina 6:2 v zápase 8. kola skupiny o titul najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2018/2019. Zverenci Martina Ševelu sa ujali vedenia už v 3. min stretnutia, keď sa presadil Andraž Šporar. "Belasí" si ešte do polčasovej prestávky utvorili komfortný náskok, v 32. min skóroval Dávid Holman a v 43. min gólmana hostí prekonal Dejan Dražič. "Šošonom" sa síce podarilo odpovedať po piatich minútach druhého polčasu zásahom Martina Gamboša, v 58. min však domácim trojgólové vedenie prinavrátil Šporar. Hostia opäť odpovedali gólom Kristiána Valla v 74. min, o 6 min neskôr však lobom spoza šestnástky svoj hetrik skompletizoval kapitán Slovana Andraž Šporar, ktorý si na líderskej pozícii v poradí v poradí kanonierov vylepšil svoje konto na 26 presných zásahov. Skóre stretnutie v 83. min spečatil Rharsalla Moha. Žilina v sobotu nezískala cenné body v boji o tretiu pozíciu v ligovej tabuľke, ktorá zaručuje účasť v pohárovej Európe. Dve kolá pred koncom má na tretí Ružomberok manko 2 body, Liptáci však majú zápas k dobru.