Novinky - 24.07.2019 10:26

Belasí budú plniť pozíciu favorita aj bez Srbov

Futbalistov ŠK Slovan Bratislava v stredajšom úvodnom zápase 2. predkola Európskej ligy 2019/2020 proti kosovskému tému KF Feronikeli (začiatok o 18.00 h) povedie Ján Kozák ml. - tréner klubovej juniorky. Zastúpi tak Srba Vladimira Radenkoviča, ktorý bol po minulotýždňovom odvolaní Martina Ševelu šéfom lavičky "belasých" v sobotňajšom ligovom zápase na ihrisku FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa.

Okrem Radenkoviča bude Bratislavčanom chýbať aj dvojica srbských hráčov - Aleksandar Čavrič a Dejan Dražič. Celá záležitosť má politické pozadie, keďže Srbsko neuznáva Kosovo ako samostatný štát a dodnes ho považuje za svoje územie. Medzi obomi krajinami vládne napätie, ktoré nezriedka zasahuje aj do športu. Slovan tak musí rešpektovať rozhodnutie spomenutých hráčov aj trénera.

"Povedali nám, že očakávajú nejaký príkaz alebo odporúčanie zo srbskej vlády, aby nenastúpili. Nám nezostáva nič iné, iba sa so vzniknutou situáciou vyrovnať. Trénera nahradí Ján Kozák ml., ktorý vedie našu juniorku a spĺňa predpísané podmienky. Aj preto sa zúčastnil na tréningoch, aby sa oboznámil s taktickými zámermi, ktoré pripravil Vladimír Radenkovič," vyjadril sa pre web sport24.sk generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml.

Slovan pred stredajším zápasom prostredníctvom svojej oficiálnej stránky vyzval svojich priaznivcov, aby sa na štadióne zdržali akýchkoľvek prejavov súvisiacich s politickou situáciou, ktorá by sa dotýkala kosovského protivníka. Zástupcovia Európskej futbalovej únie (UEFA) dôrazne upozornili bratislavský klub, že ho za prípadné politické prejavy môže čakať prísny trest. Klub by v prípade spomenutých prejavov mohol dostať finančný postih, pri horšom scenári by mohli Slovanu uzavrieť štadión na ďalší európsky zápas.