Novinky - 26.07.2019 15:44

Čistky v Slovane pokračujú. Dvaja členovia realizačného tímu končia

Zdroj: sita, huste.tv

Týždeň po hlavnom trénerovi Martinovi Ševelovi skončil v tíme úradujúceho slovenského futbalového šampióna aj jeho asistent Vladimir Radenkovič, ktorý bol poverený vedením mužstva do príchodu nového hlavného kouča. Absolvoval však len jeden duel a z klubu odchádza. "V realizačnom tíme Slovana nastali aj vzhľadom na neuspokojivý vstup do sezóny ďalšie zmeny. Po stretnutí s Feronikeli skončil srbský tréner Vladimir Radenkovič a taktiež kondičný tréner Srdjan Zirojevič. Radenkovič a Zirojevič už nie sú súčasťou realizačného tímu A-mužstva Slovana Bratislava. Obom ďakujeme za odvedené služby pre Slovan a prajeme všetko dobré v ďalšej kariére," uvádza sa v správe na webe futbalového Slovana.

Ševelu aj jedného z jeho asistentov Ivana Vrabca vedenie klubu odvolalo po vypadnutí v 1. predkole Ligy majstrov s čiernohorským tímom FK Sutjeska Nikšič. Taktovku nad mužstvom prevzal spomenutý Radenkovič, ale po víkendovom víťaznom ligovom súboji na pôde fortunaligového nováčika FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa chýbal na lavičke v stredu v domácom prvom súboji 2. predkola Európskej ligy 2019/2020 proti kosovskému tímu KF Feronikeli (2:1). Z politických dôvodov v tomto súboji nehrali ani dvaja srbskí futbalisti vo farbách slovenského klubu - Aleksandar Čavrič a Dejan Dražič. Slovan viedol tréner rezervy Ján Kozák ml. a práve on bude koučom A-tímu "belasých" aj v sobotu v domácom ligovom súboji proti MFK Zemplín Michalovce.

V súvislosti s možným novým hlavným koučom Slovana padlo za ostatný týždeň už niekoľko mien vrátane Karla Jarolíma či Vladimíra Weissa st., ktorý dokonca osobne sledoval stredajšie stretnutie klubu v EL. "Vedenie klubu aktuálne rieši otázku trvalého obsadenia pozície hlavného trénera, o vývoji situácie budeme fanúšikov informovať," referuje web Slovana.