Novinky - 26.08.2019 11:36

Kozáková víťazná šnúra skončila, no Slovan sa vyhovárať nechce

Zdroj: sita,huste.tv

Zápas rozdielnych polčasov a bez hráčov základnej zostavy na strane Slovana. Aj takto by sa dal v krátkosti zhodnotiť šláger 6. kola Fortuna ligy 2019/2020, v ktorom získala Žilina na Tehelnom poli cenný bod za remízu 1:1. Obe mužstvá zostávajú naďalej nezdolané, pričom prvú priečku si vďaka lepšiemu skóre udržali "belasí".

Oproti štvrtkovému zápasu Európskej ligy s gréckym majstrom PAOK Solún vymenil tréner Ján Kozák ml. kompletnú desiatku hráčov v poli. V bránke zostal Dominik Greif, ktorý však vinu remízového výsledku nechcel hádzať na zmeny v základnej zostave. "Každý jeden hráč v našom tíme má veľkú kvalitu. Nejaké výhovorky o nezohratosti alebo niečo podobné určite nie sú na mieste. Napriek tomu, že sa zostava rotovala, sme v predošlých zápasoch dokázali víťaziť. Bohužiaľ, dnes nám to nevyšlo, ale bude ešte veľa možností, aby sme to napravili," povedal odchovanec bratislavského klubu.

Slovan mal zápas dlho pod kontrolou, dominoval v herných činnostiach, čo po zápase priznal aj hosťujúci tréner Jaroslav Kentoš. Ten však dokázal reagovať na nevýraznú hru svojho mužstva a vydarenými zmenami naštartoval svojich zverencov k lepšiemu výkonu. "V prvom polčase sme hrali s veľkým rešpektom a bez odvahy, čo sme chlapcom cez prestávku vyčítali. Potom sme urobili zmeny v rozostavení, zlepšili hru a s výsledkom 1:1 sme veľmi spokojní," zhodnotil tréner žilinského tímu.

Tréner Ján Kozák ml. remízou 1:1 prišiel o víťaznú šnúru, ktorá od jeho príchodu na lavičku Slovana predstavovala deväť zápasov. Po viac než 460 minútach "belasí" inkasovali na Tehelnom poli, keď v 80. min premenil pokutový kop Miroslav Káčer. "Nemôžeme byť spokojní. Vieme hrať lepšie, ale nie je ľahké pripraviť mužstvo každé tri dni na nový zápas. Žilina v tomto mala výhodu, že sa týždeň mohla koncentrovať na nás. My musíme rotovať zostavu, teraz to síce nevyšlo, ale chlapci nechali na ihrisku všetko. Treba si aj z tohto zápasu zobrať to pozitívne a pripraviť sa na štvrtkový zápas EL," skonštatoval na tlačovej konferencii tréner Slovana.