Novinky - 16.10.2019 14:59

Budú na Tehelnom poli už len slušní fanúšikovia? Prichádza iniciatíva Spolu sme Slovan

Zdroj: sita, huste.tv

Futbalový klub ŠK Slovan Bratislava sa snaží predísť ďalšiemu nešportovému správaniu svojich fanúšikov, pre ktoré odohral už dva zápasy za zavretými bránami Tehelného pola. Spúšťa preto iniciatívu s názvom Spolu sme Slovan, ktorá má napomôcť zlepšeniu situácie medzi klubom a jeho priaznivcami. Takisto bude sprísnená bezpečnosť na štadióne prostredníctvom nainštalovania ochrannej siete v sektore C.

"Klub sa veľmi teší tomu, že naše mužstvo sa kvalifikovalo do skupinovej časti Európskej ligy a získalo štyri body. Našu radosť však kazí to, že sme v ostatnom období dostali tri tresty zápasu bez divákov. Preto sme prišli s iniciatívou 'Spolu sme Slovan', ktorej hlavnou myšlienkou je, aby sme sa zomkli v týchto ťažkých časoch. Chceme, aby fanúšikovia prišli povzbudiť naše mužstvo, ktoré si to za svoje výkony v jesennej časti zaslúži," vyjadril sa marketingový riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Tomáš Straka.

S krokmi, ktorými sa klub snaží zlepšiť situáciu na štadióne, je spokojný aj hlavný tréner Ján Kozák ml. "Túto iniciatívu vítame. Slovan je veľká značka, má množstvo fanúšikov po celom Slovensku. Každý deň cítime ich podporu. Za celé mužstvo chcem povedať, že nie je ľahké vyhrávať každý zápas. Podpora z tribún nám však dodáva energiu a hrá sa nám určite ľahšie. Verím, že táto akcia pomôže," skonštatoval na tlačovej konferencii tréner Kozák ml.

Vedenie klubu ŠK Slovan Bratislava prichádza aj s novými bezpečnostnými prvkami. "Na Tehelnom poli bude v sektore C nainštalovaná ochranná sieť, ktorá má zabraňovať hádzaniu predmetov na hraciu plochu. Tiež pribudnú ďalšie ochranné prvky. Odmietame kolektívnu vinu a budeme prísnejšie trestať jednotlivcov, ktorí sa nebudú adekvátne správať na štadióne," dodal Straka. Okrem toho uviedol, že pre zavretý štadión na zápasy Európskej ligy proti Besiktasu a Wolverhamptonu príde klub o približne dva milióny eur, ktoré mohol získať zo vstupeniek či prevádzky bufetov.

Slovan Bratislava už budúci týždeň spúšťa predaj vstupeniek na zápas so Sportingom Braga, pričom zvýhodnení budú majitelia permanentiek a tiež balíčku vstupeniek na tri fortunaligové zápasy s Pohroním, Senicou a Sereďou. Tí získajú prednostné právo na kúpu vstupenky na stretnutie s portugalským mužstvom. Klub naďalej pozýva na zápas s anglickým Wolverhamptonom deti základných škôl a futbalových klubov do 14 rokov, pričom už dnes je prihlásených 16-tisíc záujemcov.