Novinky - 28.11.2019 12:24

Ako umlčať najhlučnejších Turkov?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: joj

 V Istanbule je najpopulárnejším klubom Galatasaray, nasleduje Fenerbahce a až potom Besiktas. Avšak prívrženci Besiktasu sú najhlučnejší, veď v roku 2007 počas zápasu v skupinovej fáze Ligy majstrov s FC Liverpool namerali na štadióne v Istanbule intenzitu zvuku 132 decibelov. Namerané hodnoty sú neoficiálny svetový rekord. 

Úlohou belasých bude domáce tribúny umlčať. Ale aj brankár Dominik Graif upozornil v rozhovore, že práve Slovan je pre domácich najlepšou šancou získať body a nepatriť medzi tri tímy, ktoré majú zatiaľ na konte nulu v skupinovej fáze Európskej ligy. 

Do Turecka vôbec neodletel chorý obranca Jurij Medveděv. Naopak, zdravotne fit sú Maročan Moha a tiež brankárska jednotka Dominik Greif. "Cítim sa dobre. Pokiaľ mi dá tréner dôveru, tak budem pripravený nastúpiť. Od pondelka trénujem vonku na ihrisku, postupne zvyšujem záťaž a všetko je v poriadku. Besiktas má obrovskú kvalitu. Nám neostáva nič iné ako hrať bojovne a s plným nasadením a entuziazmom sa pobiť o čo najlepší výsledok,“ dodal Greif.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora