Novinky - 02.12.2019 12:22

Čo bolo na tlačovke po zápase MŠK Žilina - ŠK Slovan?

Zdroj: sita, huste.tv

Po štvrtkovej prehre v Európskej lige na trávniku tureckého Besiktasu Istanbul (1:2) si chceli futbalisti ŠK Slovan Bratislava napraviť chuť na fortunaligovej scéne. "Belasým" sa to však podarilo iba čiastočne. V stretnutí 17. kola základnej časti boli síce pod Dubňom lepší ako domáci Žilinčania, no napokon museli akceptovať bezgólovú remízu.

Tím z Tehelného poľa natiahol vo FL sériu bez prehry už na desať stretnutí. Napriek tomu, že predtým v piatich zápasoch zvíťazil, kouč Bratislavčanov Ján Kozák ml. bol v Žiline spokojný aj s nerozhodným výsledkom. "Pri nabitom programe a cestovaní z Turecka sme vedeli, že to bude fyzicky náročné. Máme za sebou ťažké zápasy, kým Žilina sa na nás mohla celý týždeň pripravovať. Chlapci ma milo prekvapili. Myslím si, že sme celý zápas boli lepší. Škoda, že sme dnes trochu zlyhali v efektivite. Som však spokojný s výkonom i výsledkom. Hráči išli na doraz. Chceli sme vyhrať, ale berieme aj bod," uviedol 39-ročný Košičan.

Slovan má na líderskej pozícii naďalej komfortný náskok, druhý FC DAC 1904 Dunajská Streda momentálne zaostáva o sedem bodov. Tretia Žilina, ktorá nevyhrala vo štvrtom zápase po sebe, už má manko 10 bodov na nedeľňajšieho protivníka. "Pred zápasom sme boli pod paľbou kritiky. Nebolo to jednoduché, no snažili sme sa nasadením a bojovnosťou nechať zabudnúť na predchádzajúce vystúpenia. Vpredu nám chýbala dnes väčšia kvalita, no treba rešpektovať silu Slovana," vyhlásil podľa oficiálnej stránky Žilinčanov tréner MŠK Jaroslav Kentoš.

Rovnako ako koncom augusta v Bratislave, ani tentoraz duel týchto dvoch súperov nemal víťaza. V stredajšom osemfinále slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup na ihrisku Slovana sa to však už určite nestane, keďže konfrontácia o postup do štvrťfinále sa bude hrať iba na jeden zápas. "V stredu pôjde o inú súťaž - Slovenský pohár, takže určite sa dobre pripravíme a zabojujeme o postup," odhodlane dodal žilinský lodivod.