Novinky - 04.12.2019 18:09

Ultras Slovan sa pýšili príkladným fandením, Žilina vie svoje

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Šláger 17. kola futbalovej Fortuna ligy medzi Žilinou a Slovanom góly nepriniesol, za to sa opäť riešilo správanie fanúšikov. Predovšetkým tých hosťujúcich. Početná výprava Slovana sa na sociálnej sieti pýšila, že prišla fandiť v hojnom počte, ale príkladným a slušným spôsobom. Príspevok je v ostrom kontraste so žilinskou reakciou, ktorá ukázala množstvo vytrhaných stoličiek a problém s chuligánmi by rada riešila na vyšších miestach.

Samotný zápas nepriniesol vôbec také zlé predstavenie, aké by sa podľa výsledku 0:0 mohlo zdať, ale domáci Dominik Holec aj hosťujúci Michal Šulla kryli všetky lopty, ktoré na nich smerovali. Často bolo počuť aj hlasivky slovanistov, ktorí na Facebooku informovali, že mali podporu aj 81 Poliakov a podporovalo sa v "športovej atmosfére". Všetko aj napriek tomu, že na fotografii je viditeľné vytrhnuté jedno sedadlo.

V skutočnosti tých sedadiel po zápase v sektore hostí na Štadióne pod Dubňom chýba oveľa viac. "Takéto správanie musí byť jednoznačne odsúdené a potrestané. Je potrebné konečne začať uplatňovať individuálnu vinu a nepoškodzovať aj slušných fanúšikov, ktorých je vždy väčšina," píše MŠK s dodatkom, že celý fanúšikovský tábor bude takto trpieť pre zopár nespratníkov. Klubový web informuje o predbežne vyčíslenej škode 5 000 eur, pričom len pár dní predtým sa na ňom podpísali vandali počas domáceho zápasu AS Trenčín.

Celkovo je vypísaných osem konkrétnych škôd, ktoré žilinský klub eviduje a bude musieť opravovať. Rozbité mali ostať všetky toalety, sadrokartónové steny v okolí sektora, zdemolované sú dvere na toalety, zničené vodovodné batérie, poškodená vodoinštalácia, znefunkčnené vykurovacie telesá aj svietidlá a vyše 50 vytrhnutých sedadiel.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora