Novinky - 12.12.2019 13:44

Opustia Šporar a Greif Slovan?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com

Výkony bratislavského Slovana v domácej súťaži, no najmä v Európskej lige UEFA nenechali chladnými ani zástupcov európskych klubov. Tí si vytypovali hráčov, ktorých by radi videli práve vo svojom tíme. Najviac sa hovorí o dvojici Andraž Šporar - Dominik Greif, ktorá by mohla Slovan opustiť už počas zimného prestupového obdobia.

K dvanástim gólom vo Fortuna Lige pridal ďalších päť v prestížnej Európskej Lige UEFA. Reč je o slovinskom útočníkovi vo farbách bratislavského Slovana Andražovi Šporarovi, ktorý je aj túto sezónu nezastaviteľný. Podľa dostupných informácii po ňom pokukujú skauti z Anglicka, Francúzka či Talianska, no spomínal sa tiež záujem tureckého Besiktasu Istanbul. Záujem teda o 25-ročného zakončovateľa je a Slovan by zaňho určite rád zinkasoval poriadny balík peňazí. Šporarova aktuálna hodnota sa podľa špecializovaného portálu Transfermarkt.com pohybuje na úrovni jedného milióna eur, no dá sa očakávať, že ak kanonier belasých odíde, bude to za vyššiu sumu.

Podobná situácia je aktuálne aj u brankára Dominika Greifa. Slovenského reprezentanta sledujú najmä anglické kluby Brighton and Hove Albion či Crystal Palace. Prípadným odchodom 22-ročného brankára by Slovensko získalo druhého gólmana pôsobiaceho v slávnej Premier League. Strážca belasej svätyne v aktuálnom ročníku nastúpil už na 23 súťažných zápasov a patril k základným stavebným kameňom pôsobenia v Európskej lige UEFA. Greifova hodnota je podľa Transfermarkt.com vyčíslená na 400-tisíc eur, no aj v tomto prípade sa dá očakávať, že ak mladý brankár opustí hlavné mesto, tak to bude za viac ako milión eur.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora