Novinky - 13.12.2019 14:00

Slovan predbehol prvého! To si len tak nekúpite

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/sita

Úradujúci slovenský futbalový majster Slovan Bratislava má za sebou tretiu sezónu v Európskej lige UEFA. Hoci svoje tohtoročné účinkovanie uzavrel domácou prehrou so Sportingom Braga 2:4, celkovo získal viac bodov (4) než pri predošlých dvoch účastiach dokopy. V tabuľke K-skupiny obsadil nepostupovú tretiu priečku, ale jeden z lídrov mužstva, brankár Dominik Greif, zhodnotil výkony "belasých" v pozitívnom svetle.

"Celý čas sme boli realisti a boli sme si vedomí toho, ako sme sa sem dostali. Mali sme aj trochu šťastia. Napokon sme skončili v tabuľke lepšie ako tím z prvého koša. Bojovali sme v každom zápase a môžeme byť na seba hrdí. Každý z nás získal obrovské množstvo skúsenosti, ktoré si nikde nekúpite. Verím, že nám to v budúcnosti pomôže," skonštatoval 22-ročný rodák z hlavného mesta Slovenska.

Slovan vo štvrtkovom zápase dvakrát viedol, ale v oboch prípadoch súper veľmi rýchlo reagoval na inkasovaný gól. "Braga ukázala svoju kvalitu, nie náhodou postupuje z našej skupiny. Po góle na 2:1 zapli hráči súpera na úplne iný level a potom už boli nezastaviteľní. Škoda najmä gólu na 2:2, ich hráčovi sme nechali veľa priestoru vo vnútri šestnástky. Bohužiaľ, sú to malé chybičky, ktoré takýto súperi trestajú," zhodnotil Greif.

Z individuálneho hľadiska vyzdvihol Greif súboj na pôde Wolverhamptonu, kde ho o čisté konto pripravil až inkasovaný gól z nadstaveného času druhého polčasu. Okrem tohto spomenul aj ďalšie dva momenty, ktoré sa mu navždy vryli do pamäti. "Domáce víťazstvo nad Besiktasom bolo niečo fantastické, no skvelá bola aj konfrontácia s PAOK Solún. Bolo to síce ešte v play-off Európskej ligy, ale to, čo sme tam zažili nás dalo ešte viac dokopy. Nikdy na to nezabudnem," skonštatoval takmer dvojmetrový gólman.

Dominik Greif je v súčasnosti jedným z najlepších slovenských brankárov a v tomto roku si dvakrát obliekol reprezentačný dres. V médiach sa hovorí o záujme zahraničných klubov, no samotný hráč sa tým zatiaľ nezaoberá. "Tých zápasov bolo veľmi veľa, takže som o tom ani nemal čas premýšľať. Ak nejaká ponuka príde, tak najskôr to musí zhodnotiť klub a potom sa to dostane ku mne. Teraz idem na dovolenku, takže to nebudem riešiť," dodal Greif.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora