Novinky - 20.12.2019 12:52

Najdrahší predaj slovenskej ligy? V hre nielen Celtic a Besiktas

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Niet pochýb o tom, ktoré meno z Fortuna ligy bude počas zimného prestupového obdobia najčastejšie skloňované. O útočníkovi Andražovi Šporarovi zo Slovana Bratislava sa veľmi nahlas hovorí už teraz a z našich trávnikov by mohol zamieriť do niektorej poprednej európskej súťaže. Ako hlási jeho súčasný zamestnávateľ, len v prípade adekvátnej ponuky. Tú vedenie bratislavského tímu vidí na siedmich miliónoch eur.

Už v minulej sezóne Slovinec zaujal 29 gólmi, čím vyrovnal historický rekord našej najvyššej súťaže a s dvanástimi zásahmi je lídrom streleckej štatistiky aj tento rok. "Je pravda, že Celtic nám adresoval konkrétnu ponuku a prejavil enormný záujem o Andraža Šporara. Nerokujeme však len so Celticom. S ponukami sa nám ozvali aj ďalšie silné kluby z krajín ako Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Portugalsko či Belgicko," cituje klubový web generálneho riaditeľa Ivana Kmotríka mladšieho, ktorý zároveň očakáva, že s otvorením prestupového okna ponuky ešte pribudnú a budú konkrétnejšie.

​Jedným z mála známych záujemcov je tak päťdesiatnásobný majster Škótska. V rôznych medializovaných špekuláciách sa pritom hovorilo o päťmiliónovej prestupovej čiastke, ktorá však je pre Slovan neakceptovateľná. Tento klub v nedávnej minulosti už jedného fortunaligového kanoniera ulovil. Vakoun Issouf Bayo však po januárovom príchode z Dunajskej Stredy dostal priestor len v trinástich súťažných zápasoch, pričom skóroval jediný raz.

"Pokiaľ by sme v lete akceptovali jednu z ponúk, určite by to bol najväčší prestup zo Slovenska v histórii," povedal šéf Slovana s dodatkom, že aj v Európskej lige potvrdil Šporar piatimi gólmi svoju mimoriadnu kvalitu. Okrem Celticu sa v médiách skloňuje aj ďalší konkrétny klub, ktorý má javiť záujem. Besiktas jeho kvalitu okúsil na vlastnej koži a turecká tlač pred časom písala o tomto transfere ako o otázke času.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora