Novinky - 22.01.2020 12:07

Sága o prestupe Šporara trvá už týždeň

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Presne tak. Aktuálne portugalské informácie sme odvysielali už pred týždňom - veď stisnite a prečítajte si. . Už vtedy priletel totiž do Lisabonu. Ale stále nie je nič jasné. Čo je za tým?

Slovinský futbalový útočník Andraž Šporar podľa portugalského webu abola.pt len tento v utorok neskoro večer priletel do Lisabonu, aby v priebehu stredy podstúpil lekársku prehliadku a následne spečatil svoj prestup z tímu slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava do tamojšieho klubu Sporting Lisabon. Pre 25-ročného rodáka z Ľubľany je údajne pripravená zmluva na 4,5 roka, portugalský klub má "belasým" zaplatiť 7 miliónov eur. Táto suma podľa spomenutého zdroja ešte môže narásť o bonus v podobe ďalšieho milióna eur v prípade, ak Šporar v novom pôsobisku naplní stanovené gólové ciele.

Generálny riaditeľ Slovana Ivan Kmotrík ml. už minulý týždeň priznal, že klub z Tehelného poľa rokuje so Sportingom, v ktorom rozbehli profesionálnu kariéru aj neskorší najlepší svetoví futbalisti Cristiano Ronaldo a Luís Figo. Šporar v uplynulom kalendárnom roku strelil v 46 zápasoch až 36 gólov. O jeho služby sa podľa medializovaných správ údajne zaujímali škótsky Celtic Glasgow, ukrajinský klub Dynamo Kyjev či anglický Bristol City, samotný Kmotrík ml. priznal interes z krajín ako Anglicko, Španielsko či Francúzsko.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora