Novinky - 06.02.2020 22:04

Ďalšie sťahovanie neplánuje, z Daniela bude Slovák

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Len jediný hráč Slovana Bratislava v tejto sezóne Fortuna ligy odohral viac minút ako Erik Daniel, a to Marin Ľjubičić. Posila z Ružomberka nastúpila v sedemnástich z osemnástich odohraných kôl a počas zimy bola témou možnosť, že by reprezentoval Slovensko. "Celý život žijem na Slovensku a hovorím po slovensky. Cítim sa ako Slovák, hoci papier hovorí niečo iné. A to by som chcel zmeniť," cituje jeho slová web ŠK Slovan.

Boj o miesto v národnom tíme preňho nie je jedinou motiváciou. Hoci má české občianstvo, na Slovensku žije prakticky celý život a okrem slovanistického a ružomberského tu obliekal aj dres Spartaka Myjava. "Ako cudzinec mám niektoré veci komplikovanejšie, so slovenským občianstvom by to bolo oveľa jednoduchšie. Už sa navyše neplánujem nikam sťahovať a chcem zostať žiť na Slovensku. Pokiaľ viem, tak spĺňam všetky predpoklady ako znalosť jazyka či počet rokov strávených v krajine," dodal k tejto téme.

Definitíva by o jeho zmene občianstva mala padnúť po konci sústredenia belasých v Turecku. V rámci zimy stihli odohrať už sedem prípravných zápasov, a to primárne proti súperom z východu Európy. Tri duely dotiahli do víťazného konca, dvakrát skončil súboj nerozhodným výsledkom a dvakrát schádzal majster Slovenska porazený. Ligové dianie obnoví 15. februára stretnutím s domácim Spartakom Trnava a začne tak pracovať na udržaní svojho desaťbodového náskoku.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora