Novinky - 27.02.2020 13:09

Slovan sa zastal svojich fanúšikov a za derby trest odmieta

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Po derby zápase medzi Spartakom a Slovanom, ktorým bola otvorená jarná časť fortunaligovej sezóny, obaja tréneri chválili výbornú atmosféru. Inak však na veci hľadí Disciplinárna komisia SFZ, ktorá začala konanie voči hosťujúcim priaznivcom. Tí sa podľa nej dopustili hrubého nešportového správania a vedenie bratislavského klubu dostalo možnosť na reakciu. Svojich priaznivcov sa opäť raz zastalo a s akýmkoľvek trestom zásadne nesúhlasí.

"K tejto téme sme zaujali jasný postoj a zastali sme sa našich priaznivcov. Viac než tisíc našich fanúšikov vytvorilo v derby výbornú atmosféru a celý čas povzbudzovali hráčov. Naši priaznivci zareagovali na výzvu spomedzi vlastných radov a taktiež na iniciatívu hráčov a klubu, a vyvarovali sa negatívnym prejavom či akémukoľvek používaniu pyrotechniky," cituje slová Ivana Kmotríka mladšieho oficiálny web ŠK Slovan. Zároveň dodáva, že by si v médiách oveľa radšej prečítal, akú výbornú kulisu vytvorilo vyše 11 tisíc priaznivcov a potvrdili tak, že im cez zimu ligový futbal chýbal.

Disciplinárna komisia vydá svoj verdikt ešte pred víkendovým 23. kolom základnej časti. Slovan v ňom bude čeliť domácej Nitre. Za doterajšie dve jarné kolá ešte neinkasoval a pozbieral štyri body za bezgólovú remízu so Spartakom a víťazstvo nad Trenčínom 2:0. "Pevne verím, že naše argumenty v stanovisku nájdu u kompetentných pochopenie a aj na ďalšom vonkajšom zápase sa budeme môcť spoľahnúť na podporu našich skvelých fanúšikov," dodal generálny manažér klubu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora