Novinky - 21.06.2020 10:57

Zo žoldnierov šampióni, Kozákova vysnívaná premiérová sezóna

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Tri kolá pred koncom fortunaligovej sezóny 2019/20 je jasné, že titul bude druhý rok po sebe v rukách ŠK Slovan Bratislava. Ten spravil definitívu na žilinskej pôde víťazstvom 3:2, keď v 32. minúte viedol už 2:0 a zdalo sa, že tromi bodmi bude kráčať veľmi ráznym spôsobom. Omladený tím MŠK dokázal zabojovať, ale ani prípadná remíza by boj o titul nepredĺžila. Do zápasov s Dunajskou Stredou, Michalovcami a Trnavou budú belasí vstupovať s trinásťbodovým náskokom.

Pochopiteľnú radosť z historického desiateho titulu má aj tréner Ján Kozák, ktorý vôbec prvý raz vedie mužstvo z najvyššej súťaže. Neprehral s ním 17 zápasov po sebe, naposledy padol ešte v septembri v Dunajskej Strede. V hre je okrem toho stále aj v Pohári, ktorého semifinále proti Vionu navyše rozohrali Bratislavčania veľmi dobre, výhrou 4:1. "Vlani v lete tí istí hráči boli po vypadnutí v Lige majstrov u ľudí 'žoldnieri' teraz oslavujú titul a prehrali v celej domácej sezóne iba jeden zápas. Robíme to so srdcom, verím, že ešte spolu zažijeme ďalšie pekné okamihy a budeme sa ešte zlepšovať," povedal po zápase Ján Kozák mladší.

​Zachovaná bola aj tradícia v pečatení titulu medzi Žilinou a Slovanom. Šošoni pred tromi rokmi zvládli rozhodujúci zápas na Pasienkoch, zatiaľ čo minulá sezóna spravila z náskoku Slovana nedostihnuteľný práve víťazstvom pod Dubňom. "Boli by sme ešte radšej, keby bol sektor plný našich fanúšikov, ale situácia je taká, že sa to nemohlo stať. Titul je však titul, ten sa vždy ráta," cituje agentúra SITA slová spokojného brankára Dominika Greifa.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa ŠK Slovan Bratislava (@skslovanbratislava),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora